Aktualności

Jakiś czas temu pisaliśmy, że stacja SyFy przygotowuje serial o przodkach największego bohatera komiksów DC – Supermana. Amerykanie wreszcie podzielili się datą premiery i oficjalnym opisem fabuły „Kryptona”.

Sukces FOX-owego „Gotham” pokazał, że widzowie bardzo chętnie oglądają prequele konkretnych historii (w tym przypadku akurat Batmana). Dlatego SyFy postanowiło pójść za ciosem i wyprodukować serial, którego akcja dzieje się na rodzinnej planecie Supermana, ale prawie dwa pokolenia przed jego narodzinami. Tak brzmi oficjalny opis fabuły:

„Historia zawarta w »Kryptonie« dzieje się dwie generacje przed zniszczeniem planety. Seg-El, dziadek legendarnego Człowieka ze Stali, jest głową rodu El, wyśmiewanego i izolowanego w świecie planetarnej polityki. Pewnego dnia Seg-El spotyka Adama Strange’a, który informuje go, że jest podróżnikiem w czasie i przybył, pod przykrywką, ocalić jego planetę od zniszczenia. Seg-El starając się odzyskać honor rodu, stanie przed ogromnym dylematem – ocalić planetę i ingerować w kontinuum czasu, czy zabezpieczyć przyszłość swojego wnuka, ale skazać Krypton na zagładę?”

Trzeba przyznać, że opis brzmi intrygująco, zwłaszcza zapowiedź konfliktu, przed którym stanie Seg-El: może posłuchać nieznajomego i uratować swój świat, ale wtedy Ziemia, prawdopodobnie, nigdy nie zostanie ocalona przez Supermana. Fabuła skupi się także na romasie głównego bohatera z Lytą Zodd, przedstawicielką konkurencyjnego rodu Zoddów. Ponieważ społeczeństwo Kryptona jest kastowe, młodzi najprawdopodobniej nie będą mogli liczyć się z akceptacją swojego środowiska.

Premiera serialu „Krypton” zapowiedziana jest już na marzec 2018 roku, więc koniecznie dodajcie w waszym kalendarzu wiosennych premier nową pozycję.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności