Aktualności

Netflix podpisuje kolejną umowę z jednym z ważniejszych twórców. Gigant streamingowy nawiązał współpracę z producentem i scenarzystą Álexem Piną, autorem hiszpańskojęzycznej serii „La casa de papel”.

Gigant streamingowy podpisał umowę na wyłączność z twórcą „La casa de papel” Alexem Piną. Wyprodukowany specjalnie dla Netflixa serial zadebiutuje ze swoją trzecią częścią w 2019 roku, dodatkowo reżyser będzie przygotowywał nowe projekty wyłącznie dla Netflixa. Pina ma obecnie pod skrzydłami „Sky Rojo”, dramat kobiecy którego produkcja rozpocznie się w 2019 roku.

Alex Pina, Netflix, La casa de papel, Dom z papieru
Alex Pina był również producentem „Tengo ganas de ti”(„Trzy metry nad niebem”), popularnego filmu dla nastolatek

Sam zainteresowany jest zachwycony współpracą:

Współpraca z Netflixem to spełnienie marzeń. Żyjemy w momencie, w którym seriale stają się jednym z najważniejszych ruchów kulturowych w historii. Możliwość dotarcia do ostatniego zakątka planety i budowania świata, w którym wszystkie języki stają się dostępne na całym świecie, to część marzeń tysięcy twórców z całego świata. Produkcje pochodzące z nieznaych miejsc na świecie, które dziś mogą dotrzeć do wszystkich. 

Ogłaszając umowę, Erik Barmack powiedział, że jest pewien, że Pina będzie nadal korzystał ze swojej „unikalnej wizji i sposobu opowiadania historii. W dodatku cieszy się, że może ogłosić umowę z Alexem Piną i pracować z tak utalentowanym twórcą i zespołem produkcyjnym. 

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

RecenzjeAktualności