Aktualności

Charlie Brooker, twórca popularnego „Black Mirror”, przedstawił widzom kulisy powstania odcinków czwartej serii produkcji. Dowiedzieliśmy się między innymi, jak serwis muzyczny Spotify zainspirował go do stworzenia epizodu „Hang the DJ”.

29 grudnia 2017 roku „Black Mirror” ponownie zabrał nas do przerażającej, niezbyt dalekiej przyszłości, w której postęp technologiczny pociągnął za sobą masę negatywnych konsekwencji. Nowy sezon dostarczył nam sześciu historii, a twórcy postanowili opowiedzieć fanom serialu o inspiracjach, jakie towarzyszyły im przy produkcji.

„Hang the DJ” opowiada o losach dwójki osób, korzystających z usług supernowoczesnej aplikacji randkowej. Booker zdradza, że tworząc fikcyjną aplikację, wzorował się na zasadach działania serwisu Spotify.

Co, jeśli istniałaby aplikacja randkowa działająca jak Spotify? Generowałaby playlistę związków i na podstawie jej zawartości automatycznie wyznaczała kolejne. System brałby pod uwagę ludzką reakcję na każdy z nich, aż w końcu zebrałby tyle informacji, aby wyznaczyć tę jedyną, najbardziej odpowiednią osobę.

 

Twórca produkcji opowiedział również o ostatnim odcinku czwartego sezonu, który stanowi swoistą podróż do przeszłości. Epizod „Black Museum” był wyjątkowym, gdyż zawierał wiele odniesień do historii z poprzednich epizodów. Mieliśmy w nim okazję zajrzeć do dość osobliwego muzeum, w którym poszczególne eksponaty stanowiły dla kustosza pretekst do prezentowania kolejnych, mrocznych opowieści. Booker mówi:

To była sentymentalna, przepełniona wspomnieniami podróż. Każda gablota zawierała coś, co przypominało widzom poprzednie odcinki produkcji.

Mimo że Netflix jeszcze nie zdecydował się na przedłużenie produkcji na piąty sezon, to wielce prawdopodobne, że już wkrótce tak się stanie. Najnowszy sezon spotkał się z dość mieszanymi opiniami wśród widzów, jednak „Black Mirror” wciąż należy do najpopularniejszych serialowych tytułów.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Black Mirror

Serial ukazuje problemy społeczno-obyczajowe umiejscowione w różnych ramach czasowych. Posiadają one cechy fantastyczne, jednak zawsze mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. …