Aktualności

Telewizja Polska podała datę premiery nowego serialu historycznego „Młody Piłsudski”.

Na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, TVP przygotowała nie lada niespodziankę. 11 listopada zostanie zaprezentowany pilotażowy odcinek serialu „Młody Piłsudski”, opowiadający o losach marszałka na długo przed odegraniem przez niego znaczącej roli w historii naszego kraju. Akcja przeniesie nas do roku 1887, w którym Piłsudski został aresztowany za udział w spisku, mającym na celu pozbawienie życia cara. Zaledwie 19-letni chłopak, nie wie jeszcze, że jest to pierwszy ważny krok, jaki postawi na drodze do zostania jednym z najważniejszych Polaków w dziejach naszego państwa.

TVP, Młody Piłsudski, sezon 1, premiera, Grzegorz Otrębski
Grzegorz Otrębski w serialu „Na dobre i na złe” 
 

W rolę Piłsudskiego wcieli się Grzegorz Otrębski, który do tej pory miał  epizodyczne role w „Na dobre i na złe”, „Singielce” oraz „Komisarzu Alexie”. TVP lubi stawiać na młodych i nieznanych aktorów, w ten sposób rozpoczęło się wiele karier w rodzimym showbiznesie. W pozostałych rolach zobaczymy także: Bronisława Cybulskiego („Barwy Szczęścia”), Jana Englerta („Czas Honoru”), Marka Kalitę („Ultraviolet”), Ewę Ziętek („Złotopolscy”) oraz Urszulę Grabowską („Na Krawędzi”).

Za scenariusz i produkcje odpowiadają Jarosław Sokół oraz Ewa Wencel, którzy stoją za sukcesem innej produkcji TVP, „Czas honoru”. Reżyseria została powierzona Jarosławowi Marszewskiemu („Na Kocią Łapę”). Serial liczyć będzie 13 odcinków, które pojawią się w telewizji w 2019 roku.

Źródło: TVP

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.