Aktualności

Jodie Whittaker, czyli nowa odtwórczyni postaci Doktora w „Doctor Who”, nie wystąpi w drugim sezonie serialu dramatycznego. „Trust me” od BBC będzie miało nową historię i obsadę.

Czteroczęściowy dramat początkowo był nadawany na antenie na BBC w sierpniu zeszłego roku. Tydzień później ogłoszono, że Whittaker zastąpi Petera Capaldiego jako odtwórczyni roli Doktora w „Doctor Who”. Oficjalnie drugi sezon serialu „Trust Me” został potwierdzony, jednak bez udziału aktorki, która gra pierwszoplanową postać. Twórca, Dan Sefton, zdecydował się pójść w ślady autorów „Ordinary Lies”. Serial zachował tytuł, ale wymieniono całą obsadę. Oto jak BBC opisuje drugą serię „Trust Me”: Thriller, osadzony na neurologicznej jednostce South Lothian Hospital, ludzie podążają za swoim kapitanem Jamesem (Jamie) McKay, jedynym ocalałym po ataku na tournee w Syrii.

W pewnym sensie „Trust Me” przygotowało Jodie do przyszłej roli, gdyż aktorka miała za zadanie udawać pielęgniarkę, która musi ciągle kłamać o swojej prawdziwej tożsamości.

Jodie Whittaker, Trust Me, BBC

Jodie Whittaker

Cath Hardacre (Jodie Whittaker) jest ciężko pracującą i wykwalifikowaną pielęgniarką. Jednak pewnego dnia zostaje zwolniona za donosicielstwo. Kobieta musi podjąć drastyczne środki, aby zapewnić sobie i córce warunki do życia. Z desperacji wykorzystuje okazję i wykrada tożsamość swojej najlepszej przyjaciółki, po czym rozpoczyna nowe życie w Edynburgu. Zagłębiając się coraz bardziej w nową osobowość, zdaje sobie sprawę, że może dostać wszystko, czego kiedykolwiek pragnęła. Niestety, dawne życie zagraża jej nowej, kruchej kreacji. 

Źródło: Materiały prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Doctor Who

Rose Tyler pracuje w domu towarowym w Londynie. Prowadzi monotonne, przeciętne życie, do momentu, w którym manekiny sklepowe próbują ją zabić. Ratuje ją nieznajomy, …


Trust Me

Cath Hardacre (Jodie Whittaker) to ciężko pracująca i wykwalifikowana pielęgniarka. Niespodziewanie zostaje zwolniona z pracy i oskarżona o donosicielstwo. Cath …


Aktualności