Aktualności

Drugi sezon antologicznej komedii od NBC, „Trial & Error”, skupi się na nowej sprawie. Oskarżenie dotyczące morderstwa będzie dotyczyło postaci, w którą wcieli się Kristin Chenoweth.

„Trial & Error” jest parodią dokumentów kryminalnych, śledzących sprawy w sądzie. Pierwszy sezon produkcji opowiadał o morderstwie żony Larry’ego Hendersona (w którego wcielił się John Lithgow, znany z roli Winstona Churchilla w serialu „The Crown”) i rozprawie toczącej się przeciwko niemu. Za stworzenie serialu odpowiadają Jeff Astrof („Ground Floor”) i Matt Miller („Chuck”).

Drugi sezon produkcji skupi się na sprawie dotyczącej Lavinii Peck-Foster, którą zagra Kristin Chenoweth („Pushing Daisies”, „American Gods”) i powróci w nim stała obsada oprócz Lithgowa:  Nicholas D'Agosto („Gotham”), Jayma Mays („Glee”), Steven Boyer („Bridge of Spies”), Krysta Rodriguez („Smash”) oraz Sherri Shepherd („Sherri”). Nowa oskarżona – Lavinia, to jedna z najważniejszych osób zamieszkujących miasteczko East Peck, a przynajmniej tak jej się wydaje. To ekscentryczna dziedziczka, znana z ekstrawaganckich strojów, ogromnych kapeluszy i kota bez sierści o imieniu Fluffy. Lavinia wzywa do obrony ekipę pod wodzą Josha Segala po tym, jak zostaje znaleziona z ciałem męża w walizce w samochodzie. Chenoweth tak wypowiedziała się na temat swojego angażu:

Jestem podekscytowana możliwością zagrania roli, która niesamowicie do mnie w tej chwili pasuje. Dodatkowo otaczają mnie genialni aktorzy komediowi i cudowni scenarzyści. Bardzo podziwiam Johna Lithgowa i chcę, by mógł być dumny z tego, jak kontynuuję zaczętą przez niego historię.

Trial & Error, NBC, American Gods, Kristin Chenoweth, sezon 2
Kristin Chenoweth w serialu „American Gods”

 

Jeden z twórców, Jeff Astrof, skomentował obsadzenie nowej oskarżonej w ten sposób:

Jesteśmy zachwyceni, że taka komediowa siła dołączyła do naszego serialu. Gdy zdecydowaliśmy, że zajmiemy się morderczynią, wiedzieliśmy, że tylko jedna osoba jest w stanie wypełnić miejsce Johna Lithgowa. Od początku [Kristin] była naszym wyborem i na szczęście stała się dostępna w odpowiednim momencie. Zabijanie i karaoke w East Peck nigdy nie było aż tak zabawne.

Pierwszy sezon cieszył się dobrymi opiniami, osiągając na portalu Rotten Tomatoes 85% „świeżości” z oceną 6,85/10. Data premiery 10-odcinkowego drugiego sezonu nie jest jeszcze znana.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Trial & Error

Antologiczna parodia dokumentów kryminalnych, śledzących sprawy w sądzie. Pierwszy sezon przedstawił sprawę morderstwa żony Larry’ego Hendersona.