Aktualności

Netflixowy serial „The Crown” ma już odtwórcę roli starszego księcia Filipa w nadchodzących dwóch sezonach. Został nim Tobias Menzies, który zastąpi w tej roli Matta Smitha.

„The Crown” opowiada historię obecnie panującej brytyjskiej rodziny królewskiej. Akcja serialu skupia się na postaci królowej Elżbiety II – jej rządach, jak i prywatnym życiu.

Tobias Menzies, aktor znany z występów w takich serialach jak „Rome”, „Game of Thrones”, „Outlander” oraz „The Terror”, wcieli się w starszą wersję księcia Filipa w trzecim i czwartym sezonie „The Crown”. Zastąpi on Matta Smitha, który występował w roli królewskiego małżonka w dwóch pierwszych sezonach. Oprócz Menziesa w kolejnych dwóch sezonach produkcji ujrzymy Olivię Colman („Broadchurch”, „The Night Manager”) w roli Elżbiety oraz Helenę Bonham Carter (filmy z serii „Harry Potter”, „Les Misérables”) jako księżniczkę Małgorzatę. Serial został wstępnie zaplanowany na sześć serii; co dwa sezony ma się zmieniać obsada, aby głównych bohaterów grali odpowiednio starsi aktorzy i aktorki.

Tobias Menzies, Outlander, The Crown, książę Filip
Tobias Menzies w serialu „Outlander”

 

W rozmowach dotyczących obsadzenia księcia Filipa w styczniu brał udział Paul Bethany („Avengers: Infinity War”), jednak w związku z innymi zobowiązaniami nie doszło do podpisania kontraktu. Niedawno media sugerowały, że może będziemy mogli ujrzeć w tej roli Hugh Laurie’ego („House M.D.”), ale ostatecznie to Menzies wcieli się w męża królowej.

Nie jest jeszcze znana data premiery kolejnego sezonu; zdjęcia do niego mają rozpocząć się tego lata.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Crown

Królowa Elżbieta jest symbolem Anglii i autorytetem. Akcja serialu opisującego jej losy rozpoczyna się w roku 1947 – podczas przygotowań do ślubu z księciem Filipem. …


Aktualności