Aktualności

Jeszcze przed emisją ostatnich odcinków drugiego sezonu, stacja SyFy poinformowała, że „Van Helsing” doczeka się trzeciej serii.

„Van Helsing” to serial luźno oparty na komiksie „Helsing” wydawnictwa Zenescope Entertainment. Produkcja przenosi nas do świata opanowanego przez wampiry, dla którego jedynym ratunkiem może okazać się grana przez Kelly Overton – Vanessa Helsing. Szybko okazuje się bowiem, że jest ona nie tylko odporna na ugryzienia, ale dodatkowo posiada umiejętność przywracania wampirów do ich ludzkiej postaci.

Oprócz Overton w serialu pojawiają się również: Christopher Heyerdahl („Hell on Wheels”), Aleks Paunovic („iZombie”), Jonathan Scarfe, Paul Johansson i David Cubitt. Za produkcję odpowiadają Chad Oakes i Mike Frislev ze studia Nomadic Pictures.

Kelly Overton jako tytułowa Vanessa Helsing
 

Stacja zadowolona z produkcji ogłosiła przedłużenie „Van Helsing” o kolejną serię. Serial zbiera przeciętną oglądalność na kanale, niewyróżniającą się zbytnio na tle innych produkcji SyFy. Jeżeli chodzi o oceny na serwisach opiniotwórczych – metacritic: 54/100, rotten tomatoes: 63%, nie są zatem zbyt wysokie. Mimo średnich wyników, serial zgromadził spore grono fanów, stąd też decyzja o kontynuacji.

Szczęśliwy z obrotu spraw jest showrunner Neil LaBute, który w jednym z wywiadów powiedział:

Nic nie ucieszyło mnie ostatnio tak bardzo, jak wiadomość, że stacja SyFy zdecydowała się przedłużyć serial na trzeci sezon — jego produkcja jest dla wszystkich wspaniałą przygodą, a do opowiedzenia pozostała jeszcze spora część sagi.

Powrót produkcji planowany jest na jesień 2019 roku. Trzecia seria będzie liczyć 13 odcinków. Obecnie emitowany jest drugi sezon, którego finał stacja SyFy pokaże 4 stycznia.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Van Helsing

Rok 2019. Vanessa Helsing budzi się ze śpiączki, odkrywając, że jest jedyną nadzieją na uratowanie świata przed wampirami, które zapanowały nad ludzkością. Pomimo …