Aktualności

Brytyjska stacja ITV jest zadowolona ze swojej produkcji opowiadającej o losach królowej Wiktorii, co poskutkowało zamówieniem kolejnego sezonu. Potwierdzono również powrót dwójki głównych aktorów.

Historia przedstawiona w serialu rozpoczyna się w roku 1837, kiedy to młoda Wiktoria dowiaduje się o śmierci wuja, króla Wilhelma IV, co uczyniło ją władczynią Wielkiej Brytanii. Produkcja śledzi życie monarchini, podkreślając najważniejsze wydarzenia. Serial stara się trzymać historycznych faktów, dodając jednak od siebie sporą dawkę emocji.

Postać Wiktorii odgrywa Jenna Coleman („Death Comes to Pemberley”, „Doctor Who”), a w rolę księcia Alberta, jej małżonka, wciela się Tom Hughes („Silk”, „The Game”). Potwierdzono już powrót obojga aktorów w trzecim sezonie produkcji. Twórczynią serialu jest Daisy Goodwin, która niedawno zdradziła, na czym dalej skupi się serial:

Trzeci sezon rozpocznie się w roku 1848. Był to okres pełen wydarzeń, zarówno dla rodziny królewskiej, jak i całej Europy. Dochodziło wtedy do rewolucji [Wiosna Ludów – przyp. tłum.] i zarzucania monarchii. Widzowie mogą spodziewać się znacznie więcej dramatów w tym sezonie niż kiedykolwiek wcześniej.

Premiera trzeciego sezonu nie jest jeszcze znana. Czas oczekiwania umili fanom świąteczny odcinek, który zadebiutuje już 25 grudnia 2017 roku. Jego zwiastun można obejrzeć poniżej. 

 

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Victoria

Historia królowej Wiktorii, która w wieku osiemnastu lat zasiadła na tron angielski. Jakiś czas później wychodzi za mąż za księcia Alberta.