Aktualności

Pomimo że wszystkie odcinki „Ordeal by Innocence” zostały już dawno nakręcone, BBC zdecydowało, że Christian Cooke zastąpi Eda Westwicka po tym, jak trzy kobiety oskarżyły go o napaść na tle seksualnym.

Serial na podstawie książki Agathy Christie miał pojawić się na ekranach w święta Bożego Narodzenia, jednak zamieszanie wokół Westwicka odłożyło jego premierę na bliżej nieokreślony czas. Nakręcone dotychczas sceny z udziałem aktora muszą powstać od nowa; stacja obawiała się negatywnych opinii, dlatego Westwicka zastąpił Christian Cooke („Love, Rosie”).

 

Christian Cooke

 

Podobna sytuacja wydarzyła się już wcześniej, gdy Ridley Scott zwolnił Kevina Spacey’ego z filmu „All the Money in the World”, ponieważ ten również został oskarżony o napaści na tle seksualnym. Powtórne nagrywanie scen filmu, tym razem z udziałem Christophera Plummera, trwało 10 dni i kosztowało niemal 10 milionów dolarów.

„Ordeal by Innocence” zaczęto kręcić w Ardgowan House w Renfrewshire, scenerii, w której ponowne nagrywanie scen przyniesie produkcji bardzo spory wydatek. Miniserial ma opowiadać historię zamordowanej Rachel Argyll, za której śmierć odpowiada ktoś z rodziny, mieszkającej w ich rezydencji. Zdjęcia zakończyły się we wrześniu zeszłego roku, a w obsadzie znaleźli się również Bill Nighy („Love Actually”), Anna Chancellor („The Dreamers”), Matthew Goode („Downton Abbey”) oraz Eleanor Tomlinson („Jack the Giant Slayer”). 

Nowa data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.