Aktualności

Jak niedawno informowaliśmy, serial „Timeless” został skasowany przez stację NBC po drugim sezonie. Rozpoczęto od razu rozmowy, mające na celu stworzenie filmu kontynuującego historię. Pojawiły się właśnie nowe informacje w tej sprawie.

„Timeless” opowiada o przygodach naukowca, żołnierza i profesor historii, podróżujących razem w czasie w celu złapania przestępcy. Muszą przy tym uważać, by nie zmienić historii, jaką znamy.

Jeden z showrunnerów „Timeless”, Shawn Ryan, skorzystał z Twittera, aby podzielić się z fanami najnowszymi informacjami dotyczącymi skasowanego serialu. Mężczyzna napisał, że nie udało się sprzedać produkcji innej stacji zanim wygasły umowy aktorów, dlatego też trzeci sezon już na pewno nie powstanie. Podał także wieści w sprawie zapowiadanej filmowej kontynuacji – te również nie są chwilowo zbyt dobre, ale nie przesądzają jeszcze o sprawie:

Nadal trwają rozmowy między studiem Sony Pictures TV a stacją NBC na temat dwugodzinnego filmu, zamykającego historię z #Timeless. Istnieją spore problemy ekonomiczne, w związku z którymi los produkcji jest niepewny. Poinformujemy, gdy będziemy wiedzieć coś więcej.

Stworzenie kontynuacji dla skasowanego już serialu nie jest prostą sprawą – wraz z wygaśnięciem umów aktorów mogą oni zająć się szukaniem nowych projektów, zamiast czekać na niepewną pracę, której mogą nie otrzymać. Do tego wynajęcie planu filmowego, wraz z potrzebnymi rekwizytami, to kolejny spory wydatek.

Timeless, NBC, kontynuacja
Kadr z serialu „Timeless”

Decyzja o kasacji serialu nie była wielkim zaskoczeniem, gdyż „Timeless” pomimo dobrych ocen (drugi sezon osiągnął w serwisie Rotten Tomatoes wynik 8,38/10 oraz 100% „świeżości”) był zagrożony ze względu na zbyt niską dla stacji oglądalność, wynoszącą średnio 2,5 miliona widzów na odcinek. 

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Timeless

Groźny przestępca Garcia Flynn kradnie wehikuł czasu. Naukowiec, żołnierz i profesor historii podróżują w czasie, by powstrzymać go przed zniszczeniem Ameryki. …


Aktualności