Aktualności

W czasie filmowego festiwalu w Wenecji, podczas premiery filmu „Never Look Away” w reżyserii Heckela von Donnersmarcka, potwierdził on, że poważnie podchodzi do realizacji adaptacji belgijskiej serii komiksów „Thorgal”.

Już dwa lata temu niemiecki reżyser Florian Henckel von Donnersmarck zapowiedział plany na realizację przygód komiksowego Thorgala. Natomiast niedawno, w rozmowie z portalem Variety potwierdził, że adaptacja komiksu jest teraz jego priorytetem:

To jest coś, co mnie pasjonowało od dłuższego czasu. Ponieważ to tak ogromne europejskie przedsięwzięcie i tak ekscytująca historia, trudno było zdobyć prawa, ale udało się.

Dodał jeszcze, że zajęło mu dziesięć lat by uzyskać prawa do adaptacji. Henckel von Donnersmarck będzie kierował pracą scenarzystów i odpowie za nakręcenie jak największej liczby odcinków. Prace jeszcze się nie rozpoczęły i nie wiadomo, która stacja będzie odpowiedzialna za emisję serialu.

thorgal, komiks
Thorgal

„Thorgal” jest belgijską serią komiksową z gatunku fantasy, tworzoną przez polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego i belgijskiego pisarza Jeana van Hamme’a. Głównym bohaterem serii jest Thorgal Aegirsson, który zostaje wychowany przez wikingów, mimo iż tak naprawdę nie pochodzi z Ziemii. Akcja dzieje się głównie w Midgardzie i Asgardzie, gdzie tytułowy bohater przeżywa różne przygody. Mimo boskiego pochodzenia jego wyczyny nie wychodzą poza prawdopodobieństwo.

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.