Aktualności

Fani twórczości Terry’ego Pratchetta mają powód do radości – serial „The Watch”, o którym słyszy się już od 2011 roku, wreszcie powstaje. Będzie to pierwszy serial aktorski dziejący się w Świecie Dysku.

Nie wiadomo dokładnie, które elementy uniwersum zostaną zawarte w tej adaptacji serii powieści, ale wcześniejsze informacje dotyczyły miasteczka Ankh-Morpork. Zachowanie tytułu, o którym po raz pierwszy wspomniano w 2011 roku, sugeruje możliwość skupienia się na pracy Straży Miejskiej pod dowództwem Samuela Vimesa i utrzymanie wcześniejszego pomysłu – stworzenia proceduralu przypominającego seriale z serii „CSI”, z elementami paranormalnymi, odpowiednimi dla Świata Dysku. Całość składać ma się z sześciu odcinków wyprodukowanych przez BBC Studios. Nie wiadomo jeszcze, kto miałby zagrać w serialu i kiedy można spodziewać się premiery.

Terry Pratchett, Świat Dysku, The Watch, Discworld
Terry Pratchett – autor cyklu „Świat Dysku”

 

Za scenariusz serialu odpowiadać ma Simon Allen („The Musketeers”). Nad produkcją czuwać będzie wytwórnia Narrativia, założona w 2012 roku przez Pratchetta z Rodem Brownem („Terry Pratchett's Hogfather”, „Good Omens”), córką zmarłego autora – Rhianną Pratchett i jego byłym agentem Robem Wilkinsem („Good Omens”) na czele.

Historie ze Świata Dysku były już przeniesione na ekran w postaci dwóch animowanych adaptacji („Soul Music”, Wyrd Sisters”) oraz trzech dwuczęściowych filmów aktorskich („Hogfather”, „The Colour of Magic”, „Going Postal”). W 2019 roku planowana jest premiera serialu „Good Omens”, bazującego na powieści pod tym samym tytułem, niedziejącej się w uniwersum Świata Dysku. Stanowi ona efekt współpracy Terry’ego Pratchetta i Neila Gaimana.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

SerialeAktualności