Aktualności

Tytuł, o którym słychać już od kilku lat, wreszcie doczekał się oficjalnego zamówienia.

Stacja BBC America zamówiła 8-odcinkowy serial „The Watch”, bazujący na cyklu o Straży Miejskiej z serii „Świat Dysku”, autorstwa Terry’ego Pratchetta. Produkcja opisywana jest jako punkrockowy thriller, skupiający się dziwacznych strażnikach miasteczka Ankh-Morpork. Wśród zapowiedzianych postaci mają pojawić się: Samuel Vimes, komendant Straży Miejskiej; jego żona Sybil Ramkin; naiwny, ale bohaterski Marchewa Żelaznywładsson (ang. Carrot Ironfoundersson); tajemnicza wilkołaczka Angua; specjalistka od odkrywania i badania śladów Cudo Tyłeczek (ang. Cheery Littlebottom); Śmierć.

Za scenariusz do serialu odpowie Simon Allen („The Musketeers”). Producentami wykonawczymi zostali Hilary Salmon („Luther”, „Silent Witness and Three Girls”), Ben Donald („Wolf Hall”), Rob Wilkins („Good Omens”) i Phil Collinson („Doctor Who”).

The watch, bbc america, terry pratchett, discworld, świat dysku
Śmierć w adaptacji powieści „Hogfather” („Wiedźmikołaj”)
 

Wilkins z wytwórni Narrativia wypowiedział się następująco o serialu:

Wiele lat temu Terry podjął śmiałą decyzję pozwlającą na opowiedzenie nowych historii o Straży Miejskiej wraz z jego istniejącymi postaciami. Sporo czasu zajęło zrobienie czegoś z nimi, bo strzeżemy ich z całych sił! Tak wiele z najważniejszych pomysłów Terry’ego wydaje się teraz bardziej naglące niż kiedykolwiek wcześniej i nie mogę się doczekać współpracy z Simonem i tak utalentowym zespołem, który rozumie geniusz twórcy.

Nie wiadomo jeszcze kto zagra w serialu i kiedy można spodziewać się premiery.

Źródło: bbcamerica.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności