2
Aktualności

Mamy nadzieję, że nie dość wam żywych trupów. Stacja AMC wyraziła bowiem chęć stworzenia kolejnych spin-offów „The Walking Dead”.

Choć oglądalność „The Walking Dead” maleje, a widzowie narzekają na coraz słabsze rozwiązania scenariuszowe, to odpowiedzialna za adaptację komiksu Roberta Kirkmana stacja AMC już zapowiada powstanie kolejnych spin-offów swojego hitu. Stacja, zamiast na wykres spadku liczby widzów, spogląda bowiem w kierunku o wiele bardziej optymistycznie wyglądającej statystyki. Mimo wszystko oglądalność poczynań Ricka i spółki wciąż jest całkiem spora i plasuje produkcję w ścisłej czołówce amerykańskich seriali.

Przypomnijmy, że produkcja doczekała się już jednego spin-offu. „Fear The Walking Dead” podzielił fanów uniwersum na tych, którzy chętniej zasiadają do oglądania emitowanego od 2015 roku spin-offu oraz tych, którzy wolą oryginalny projekt. Oba obozy czeka wkrótce zawieszenie broni, bo jak dowiedzieliśmy się jakiś czas temu, niebawem pojawi się crossover obu produkcji AMC. Showrunner „The Walking Dead”, Scott M. Gimple, stwierdził w jednym z wywiadów, że twórcy mają jeszcze sporo pomysłów na rozwój uniwersum:

Słyszymy wiele opinii na temat tego, jaki kierunek powinna obrać akcja, gdzie ją ulokować i przede wszystkim jak długo powinny ciągnąć się losy bohaterów. Jestem otwarty na propozycje kolejnych projektów, nieco odmiennych od tych, które już mamy. Musimy rozważyć wszystkie za i przeciw i myślę, że wkrótce porozmawiamy więcej na ten temat.

Istnieje wiele scenariuszy na ewentualny serial o żywych trupach. Jednym z nich może być stworzony przez Briana Vaughana komiks „The Alien”, opowiadający o dwójce bohaterów, którzy w momencie wybuchu epidemii znajdują się w Barcelonie.

Scott M. GImple, The Walking Dead, AMC, Robert Kirkman, Fear The Walking Dead, spin-off, Żywe trupy, serial
Scott M. Gimple i Robert Kirkman

 

Gimple opuszcza „The Walking Dead” wraz z końcem obecnego sezonu, by zająć się spin-offem serii oraz nadzorować cały dział odpowiedzialny za sprawy związane z produkcją. Wydaje się to wyraźnie pokazywać, jaką przyszłość zaplanowała dla swojego hitu stacja AMC.

Obecnie emitowany jest ósmy sezon produkcji, który niedawno powrócił po zimowej przerwie. Końca losów Ricka i jego towarzyszy wciąż jednak nie widać, gdyż serial doczekał się przedłużenia – dziewiąty sezon zadebiutuje już jesienią tego roku. 

Źródło: screenrant.com  

Komentarze

(2)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …


Fear the Walking Dead

Spin-off serialu Żywe Trupy (The Walking Dead), który przedstawia początek apokalipsy zombie na zachodnim wybrzeżu USA. Fabuła obejmuje okres, kiedy Atlanta upadała, …


Aktualności