Aktualności

Stacja AMC opublikowała pierwszy plakat promujący dziewiąty sezon „The Walking Dead”, przygotowany specjalnie z okazji nadchodzącego San Diego Comic Con.

Nadchodząca seria przygód o grupie ocalałych z apokalipsy zombie będzie jedną z najciekawszych w całej historii „The Walking Dead”. Nie dlatego, że fabuła nas powali, bo o niej nie za wiele wiadomo, ale za sprawą wielkich pożegnań z bohaterami, którzy byli obecni na ekranach niemal od samego początku istnienia produkcji. Najpierw swoją rezygnację potwierdziła Lauren Cohan, która znalazła nowy dom w „Whiskey Cavalier”. Następnie gruchnęła wieść o odejściu Andrew Lincolna, czyli głównego bohatera całego serialu, Ricka Grimesa. Wszyscy fani doskonale wiedzą, jak kończą postacie odgrywane przez aktorki i aktorów żegnających się z „The Walking Dead”. Czy zatem mogą oczekiwać czegoś naprawdę wartego oglądania?

The Walking Dead, sezon 9, promo, AMC, Rick Grimes, Andrew Lincoln, Lauren Cohan, Maggie Rhee, Carol, Daryl Dixon, Michonne
Plakat promujacy „The Walking Dead” na SDCC
 

Nowy plakat promujący dziewiąty sezon jest pełen licznych wskazówek dla fanów „The Walking Dead”. Widzimy na nim samych starych wyjadaczy, Carol, Michonne, Ricka, Maggie oraz Daryla, co jasno sugeruje, że to wokół nich będzie kręcić się główna akcja. Czy wybranie akurat tych postaci można interpretować jako wskazanie kto z nich stanie się liderem lokalnych społeczności? Carol ma predyspozycje do zarządzania Królestwem, ale z tą torbą na plakacie wygląda jakby po raz kolejny miała zamiar wybrać się w samotną włóczęgę, dobrze znaną z poprzednich sezonów. Maggie już zdobyła władzę w Hilltop, a o Darylu już teraz szepcze się, że ma przejąć pozycję lidera po Ricku.

Zniszczony budynek w tle może na pierwszy rzut oka przypominać słynny Kongres w Waszyngtonie, do którego to miasta przecież zmierzali w pewnym momencie bohaterowie serialu, ale tego typu architektura jest bardzo popularna w USA i, oczywiście najpewniej będzie to budynek rządowy, ale kto w nim mieszka? Wygląda na to, że Rick i ekipa nawiążą kontakt z nową grupą, może nawet z samą Wspólnotą, której pierwsze zapowiedzi już widzieliśmy w ósmym sezonie? Mógłby na to wskazywać helikopter, który pojawia się od dłuższego czasu jak duch, nękając raz Ricka, raz innych. Jadis wie o jego pochodzeniu, pytanie czy rzeczywiście wszyscy poznamy tę tajemnicę, czy twórcy świadomi zainteresowania tym małym pojazdem wśród fanów, tylko bawią się z nimi w kotka i myszkę. Co ciekawe, jest to zupełnie inny model niż ten pokazany w serialu. Fani mogli zobaczyć tam słynnego Bella UH-1B, ten z plakatu jest zdecydowanie nowocześniejszy.

W Polsce serial emituje stacja FOX.

 

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …


Aktualności