Aktualności

AMC potwierdziło w końcu oś czasu panującą w serialu „The Walking Dead”. Jednak zamiast ułatwić nam zrozumienie tej kwestii, tylko ją skomplikowali.

Jak wszyscy wiemy, sezon pierwszy „The Walking Dead” rozpoczyna się w momencie, gdy Rick (Andrew Lincoln) budzi się ze śpiączki, co najmniej miesiąc po upadku cywilizacji i rozprzestrzenieniu się wirusa zombie. Kolejne sezony pokazują podróż Ricka, który zbiera grupy ocalałych, opuszcza Atlantę i staje się ważną częścią rozrastającego się nowego świata. Dokładne ramy czasowe tych wydarzeń były tematem dyskusji wśród fanów, ponieważ nikt nie wiedział dokładnie, ile czasu minęło odkąd pierwszy raz zobaczyliśmy Ricka na naszym ekranie.

W jednym z postów na Twitterze AMC udzieliło odpowiedzi na to pytanie, porównując zdjęcie Ricka przed apokalipsą zombie oraz jego zdjęcie kiedy był przetrzymywany przez Jadis (Pollyanna McIntosh) w sezonie ósmym. Według AMC od pierwszego sezonu minęło dokładnie 632 dni.

Trudno uwierzyć jest w fakt, że w serialu minęły zaledwie dwa lata, szczególnie że postać Carla (Chandler Riggs) rosła z sezonu na sezon – z małego chłopca zmienił się w nastolatka, co zaprzecza informacji podanej przez AMC. Być może ramy czasowe zostały dopasowane ze względu na przejście Morgana do „Fear The Walking Dead”, w którym już dawno potwierdzono, że od czasu nadejscia apokalipsy zombie minęły dwa lata.

Wraz z premierą dziewiątego sezonu nastąpi pierwszy tak długi przeskok czasowy w serialu, ponieważ wydarzenia, które zobaczymy, będa miały miejsce 18 miesiący po porażce Negana. Oznacza to, że miną ponad trzy lata od wybuchu apokalipsy. Czy rozwiewa to nasze wątpliwości? Nie bardzo. AMC chyba trochę zagubiło się w czasoprzestrzeni, ale taki już urok tego serialu.

„The Walking Dead” z nowym sezonem powróci już 8 października czasu polskiego.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …


Aktualności