Aktualności

Dziewiąty sezon najpopularniejszego serialu o zombie zadebiutował 7 października w USA (8 października w Polsce) i wcale nie podbił serc fanów. „The Walking Dead” zanotowało ogromny spadek oglądalności w stosunku do poprzednich sezonów. Czym może być to spowodowane?

Premierowy odcinek dziewiątego sezonu „The Walking Dead” obejrzało zaledwie 6,08 mln widzów ze współczynnikiem 2.5 w grupie docelowej 18-49. To najniższy współczynnik w historii premiery sezonu serialu. W porównaniu do premiery pierwszego odcinka poprzedniego sezonu zaliczył on spadek o prawie 50%. Dla porównania siódmy sezon obejrzało 11,3 mln widzów ze współczynnikiem 5.4, podczas gdy ósmy sezon „The Walking Dead” odnotował średnio 7,8 mln widzów ze współczynnikiem 3.4 w grupie docelowej 18-49.

Andrew Lincoln, Lauren Cohan, The Walking Dead
Andrew Lincoln oraz Lauren Cohan na planie serialu „The Walking Dead”

Ze statystyk wynika, że kultowe „The Walking Dead” powoli traci swoich wielbicieli. Możliwe, że jest to związane z tym, że aktor wcielający się w Ricka Grimesa (Andrew Lincoln) podjął decyzję o zakończeniu pracy przy serialu i zapowiedział, że odejdzie w dziewiątym sezonie. W ostatnim czasie stacja AMC potwierdziła, że aktor pojawi się tylko w kilku odcinkach. W internecie pełno jest spekulacji, kto zastąpi przywódcę grupy. 

Kolejnym powodem, przez który serial mógł stracić na oglądalności, jest rezygnacja Lauren Cohan, która wciela się w jedną z ważniejszych postaci – Maggie. Cohan wystąpi w dziewiątym sezonie „The Walking Dead”, jednak będzie to ostatnia seria, w której się pojawi. Aktorka doszła do wniosku, że produkcja blokuje jej karierę i zamierza się zaangażować w inne projekty.

Na ten moment producenci nie mają w planach zakończenia serialu. Możliwe są kolejne sezony, a komiksy, na których bazuje „The Walking Dead”, nadal powstają. 

Źródło: tvline.com

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …