Aktualności

Stacja AMC ogłosiła swoje plany dotyczące poszerzenia uniwersum „The Walking Dead” o kolejny serial.

Tydzień temu został wyemitowany finałowy odcinek dziewiątego sezonu „The Walking Dead”, a już na początku czerwca zobaczymy premierę piątego sezonu „Fear The Walking Dead”. Do tej pory były to jedyne seriale osadzone w świecie stworzonym na podstawie komiksu Roberta Kirkmana. Spadające wyniki oglądalności nie rysowały przyszłości seriali w różowych barwach, ale pomimo to „The Walking Dead” dostało zamówienie na kolejny sezon. Stacja AMC ma najwyraźniej o wiele większe plany dla całego uniwersum, bowiem zaskoczyła wszystkich informacją o przygotowywaniu kolejnej produkcji o żywych trupach.

Fear The Walking Dead, AMC, spin off
Kadr z serialu „Fear The Walking Dead”
 

Dziewiąty sezon „The Walking Dead” był jednym z najważniejszych, głównie za sprawą odejścia głównego bohatera, Ricka Grimesa, granego przez Andrew Lincolna i Maggie Rhee, w którą wcielała się Lauren Cohan. Ricka zobaczymy jeszcze w trzech filmach telewizyjnych opowiadających o jego dalszych losach, ponadto spekuluje się, że Maggie powróci w 10. sezonie. Kolejna produkcja, która nie ma jeszcze tytułu, nie została w żaden sposób powiązana z historią z serialu głównego lub spin-offu, ale nie możemy tego wykluczyć, biorąc pod uwagę jak często „The Walking Dead” i „Fear The Walking Dead” się przenikają, chociażby za sprawą crossoverów.

The Walking Dead, AMC, spin off
Kadr z serialu „The Walking Dead”
 

Nowy serial będzie opowiadać o dwóch młodych kobietach, które u progu dorosłości muszą zmierzyć się z apokalipsą zombie. Prace na planie mają rozpocząć się w stanie Wirginia, a premiera przewidziana jest na 2020 rok. Pierwszy sezon liczyć będzie 10 odcinków, a napisze je Matt Negrete, pracujący przy „The Walking Dead” od wielu lat. Według informacji AMC serial ma być czymś w rodzaju „Lord of the Flies” w wersji kobiecej, ale nie ujawniono, w jakim okresie ze świata „The Walking Dead” zostanie osadzona historia.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …


Fear the Walking Dead

Spin-off serialu Żywe Trupy (The Walking Dead), który przedstawia początek apokalipsy zombie na zachodnim wybrzeżu USA. Fabuła obejmuje okres, kiedy Atlanta upadała, …