Aktualności

Stacja AMC ogłosiła zamówienie drugiego sezonu swojej antologii, „The Terror”. Serial powróci w przyszłym roku, a nowe odcinki przedstawią historię rozgrywającą się podczas II wojny światowej.

Pierwszy sezon został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami związanymi z niebezpieczną wyprawą Królewskiej Marynarki Wojennej, która wyruszyła na nieznane terytorium w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego. Załoga stanęła w obliczu zdradliwych warunków pogodowych, ograniczonych zasobów, gasnącej nadziei na przetrwanie i strachu przed nieznanym. Mróz, samotność i uwięzienie na samym końcu świata – serial pokazał, co może pójść źle, gdy grupa mężczyzn desperacko walczących o przeżycie musi zmierzyć się nie tylko z żywiołami przyrody, ale także ze sobą nawzajem.

Akcja drugiego sezonu rozgrywać się będzie podczas II wojny światowej i skupi się na niepokojącym widmie, które podąża za japońsko-amerykańską społecznością z jej domu w Południowej Kalifornii aż do obozów jenieckich stworzonych na Pacyfiku podczas wojny.

The Terror, AMC, sezon 2
Kadr z serialu „The Terror”

Produkcja została dobrze przyjęta zarówno przez widzów, jak i krytyków, osiągając w serwisie Rotten Tomatoes 93% „świeżości” z oceną 8,83/10.

Premiera drugiego sezonu serialowej antologii planowana jest na 2019 rok; powstanie kolejnych 10 odcinków. W Polsce będzie można je obejrzeć na kanale AMC.

Źródło: AMC

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Terror

Rok 1845, Marynarka Wojenna wyrusza w morską podróż, której celem jest odnalezienie przejścia Północno-Zachodniego. Załoga napotyka na swojej drodze wiele problemów, …


Recenzje


AktualnościWywiady