Aktualności

9 grudnia 2001 roku Kathleen Peterson została znaleziona martwa na schodach swojego domu. Kto jest odpowiedzialny za jej śmierć? „The Staircase” to mrożąca krew w żyłach historia morderstwa żony pisarza Michaela Petersona. Netflix udostępnił pierwszy zwiastun serialu.

Wypadek czy morderstwo? To pytanie zadają sobie ludzie zaangażowani w głośną sprawę sprzed kilkunastu lat. Śmierć Kathleen Peterson w 2001 roku miała miejsce w tak dziwnych okolicznościach, że zwróciła uwagę całego kraju. Przypadek zainspirował cały świat, a na podstawie wydarzeń zaczęły powstawać różne produkcje. Miniserial od Investigation Discovery, zatytułowany „American Murder Mystery: The Staircase” miał już swoją premierę 8 kwietnia. Teraz przyszła pora na ośmioodcinkowy serial dokumentalny od Netflixa. „The Staircase” będzie dostępny już 8 czerwca 2018 roku na platformie.

Serial dokumentalny przybliża głośną sprawę Michaela Petersona –  autora kryminałów, który został oskarżony o zamordowanie własnej żony 17 lat temu. Kathleen znaleziono martwą u stóp schodów w ich domu,  a następstwem tych wydarzeń była długa, bo trwająca aż 16 lat batalia sądowa.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.