Aktualności

Po całkiem niezłym przyjęciu miniserii „The White Queen” oraz „The White Princess” na podstawie bestsellerowych powieści Philippy Gregory, nadszedł czas, by kolejne z jej książek doczekały się adaptacji na małym ekranie. Stacja STARZ zamówiła serial o tytule „The Spanish Princess”.

Miejsce akcji to Anglia za panowania Tudorów. Główną bohaterką jest Katarzyna z Aragonii, nastoletnia księżniczka Hiszpanii, która od dziecka wie, co ją czeka. Dziewczyna przybywa do szarej, deszczowej Anglii wraz ze swoim barwnym dworem oraz dwórką, czarnoskórą Liną. Katarzyna zostaje księżniczką Walii, jednak jej mąż, książę Artur, niespodziewanie umiera, a tym samym oddala się jej szansa na tron. Dziewczyna musi udowodnić, że nie zdążyła skonsumować związku z mężem i jako dziewica może stać się kandydatką na żonę charyzmatycznego i upartego księcia Harry’ego, który pewnego dnia będzie rządził krajem jako król Henryk VIII.

Za dwa dotychczasowe miniseriale na podstawie książek Philippy Gregory – „The White Queen” emitowaną w 2013 roku oraz zeszłoroczną „The Whte Princess” również odpowiadało STARZ. Obie produkcje zyskały uznanie widzów. Nic dziwnego, że władze stacji postanowiły zainwestować w serial na podstawie innych powieści autorki. Tym razem scenariusz będzie bazował na bestsellerowych „The Constant Princess” („Wieczna księżniczka”) oraz „The King’s Curse” („Klątwa Tudorów”). 

philippa gregory, spanish princess,starz, the white queen, the white princess
Rebecca Ferguson jako królowa Elżbieta w „The White Queen”

Showrunnerką została Emma Frost, która także pełniła tę funkcję przy produkcji „The White Queen” oraz „The White Princess”. Będzie też współpracowała z Matthew Grahamem („Life on Mars”) jako producent wykonawczy. Carmi Zlotnik, jedna z dyrektorów stacji STARZ, wypowiedziała się na temat projektu:

Mamy pełną pasji grupę fanów opowiadanych przez kobiety historii jak w „The White Queen” czy „The White Princess” i jesteśmy podekscytowani, że możemy kontynuować opowieść wraz z Katarzyną Aragońską w „The Spanish Princess”.

Data premiery nie jest znana.

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane