Aktualności

Gigant streamingowy zdecydował się zamówić od razu dwa sezony „The Politician”. Jest to drugie przedsięwzięcie Netflixa, za które odpowiada Ryan Murphy. Wiadomo już, kto zagra głównego bohatera, trwają również rozmowy mające na celu obsadzenie kolejnych ról.

Szczegóły produkcji „The Politician” nie są jeszcze znane. Wiadomo, że skupi się ona na postaci Peytona, bogatego mieszkańca miasta Santa Barbara, mającego polityczne aspiracje. Każdy sezon ma opowiadać o innych wyborach politycznych, w których będzie brał udział.

Główną rolę w produkcji zagrać ma Ben Platt – aktor, który wygrał nagrodę Tony w 2017 roku za główną rolę w broadwayowskim musicalu „Dear Evan Hansen”. Znany głównie z występów teatralnych, Platt ma na swoim koncie udział w dwóch częściach serii filmów „Pitch Perfect”.

Ben Platt, The Politician, Ryan Murphy, Netflix
Ben Platt w musicalu „Dear Evan Hansen”

Trwają rozmowy mające na celu obsadzenie Barbry Streisand („Funny Girl”, „The Guilt Trip”) oraz Gwyneth Paltrow („Shakespeare in Love”, „Iron Man”). Obydwie aktorki zostały w swojej karierze nagrodzone Oscarem i mają doświadczenie muzyczne – Streisand rozpoczynała swoją karierę na Broadwayu i ma na swoim koncie dziesięć nagród Grammy, Paltrow znana jest z okazjonalnych występów muzycznych, a za rolę gościnną w serialu „Glee” zdobyła nagrodę Emmy. W serialu mają znaleźć się muzyczne wstawki w wykonaniu Platta; nie wiadomo jeszcze, czy zaśpiewa ktoś oprócz niego, lecz próby dołączenia do produkcji uzdolnionych wokalnie aktorek sugerują, że może się tak stać.

Projekt trafił do Netflixa po tygodniowych licytacjach, w których udział wzięły również Amazon i Hulu. Produkcją zajmie się Ryan Murphy („Glee”, „American Horror Story”), który wyreżyseruje pierwszy odcinek. Będzie to jego drugi projekt we współpracy z tą platformą streamingową – odpowiedzialny jest również za nadchodzący seriali „Ratched”, w którym główną rolę zagra Sarah Paulson. Początek zdjęć zaplanowano na lato tego roku, data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Politician

Komedia skupiająca się na bogatym, młodym mężczyźnie z Santa Barbara, mającym polityczne aspiracje.