Aktualności

Islandzka firma Sagafilm rozpoczęła prace nad serialem „The Minister”, który będzie opowiadał o premierze Islandii cierpiącym na chorobę dwubiegunową. Produkcja ma być połączeniem tragedii i komedii. Scenariuszem zajmą się: Bjorg Magnusdottir, Birkir Blær i Jónas Margeir Ingólfsson.

Fabuła skupi się na młodej kobiecie o imieniu Hrefna. Została zatrudniona jako doradczyni nowego premiera – Benedikta Rikhardssona. Szybko jednak odkrywa tajemnicę dotyczącą jego zdrowia psychicznego. Główna bohaterka musi ukryć chorobę polityka przed opinią publiczną. Niestety z czasem Benedikt przestaje przyjmować leki, czego skutkiem są błędne decyzje oraz poważne wykroczenia (m.in. użycie broni podczas transmitowanego na żywo spotkania z dyrektorem Teatru Narodowego).

Stella Blomkvist, serial, The Minister, Saga film
Plakat promocyjny serialu „Stella Blómkvist”

Twórcy serialu zwrócili uwagę, że w dzisiejszych czasach w wielu krajach ludzie chcą się pozbyć „starych” polityków. Na skutek tego głosują w wyborach na osoby, o których wiedzą niewiele, co może w przyszłości przynieść poważne konsekwencje.

Warto wspomnieć, że najnowsza produkcja Sagafilm – „Stella Blómkvist” – była nominowana do Best Nordic TV.

Źródło: variety.com
 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Artykuły

Kącik skandynawski #1: Premiery w 2018 roku

„Den Döende Detektiven” Na początek szwedzki miniserial „Den Döende Detektiven” („The Dying Detective”), którego premiera zapowiedziana jest na 3 stycznia. Trzyodcinkowa …