Aktualności

Kolejna produkcja dołącza do grona skasowanych. Fani serialu mogą jednak poczuć ulgę w związku z wypowiedzią twórców dotyczącą nadchodzącego finału.

„The Magicians” bazuje na trylogii Leva Grossmana, opowiadającej o studentach szkoły magii w Brakebills. Teraz okazuje się, że magia, o której czytali od dziecięcych lat, istnieje i jest znacznie groźniejsza, niż mogłoby się wydawać.

Stacja Syfy zdecydowała się skasować serial po piątym, obecnie emitowanym sezonie. Twórcy spodziewali się takiej decyzji i już wcześniej próbowali sprzedać produkcję innej stacji, która chciałaby ją kontynuować. Nie doszło to jednak do skutku i już w kwietniu zostanie wyemitowany ostatni odcinek. Wedle zapowiedzi finał sezonu został stworzony tak, by mógł posłużyć za finał serialu, spodziewać się więc można domknięcia wielu wątków, a odcinek przez finałem będzie kolejną musicalową wariacją.

the magicians, syfy, kasacja, sezon 5
Kadr z serialu
 

Dotychasowe odcinki piątego sezonu serialu przyciągały średnio 341 tysięcy widzów. Jest to spadek o aż 37% względem sezonu czwartego, który oglądało 541 tysięcy widzów. W Polsce serial dostępny jest na platformach: HBO GO (cztery sezony) oraz Amazon Prime Video (dwa sezony).

Źródło: tvinsider.com / tvseriesfinale.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Magicians

Quentin Coldwater wraz ze swoją przyjaciółką Julią starają się dostać do tajnej szkoły magii w Nowym Jorku. Niestety przyjęty zostaje tylko Quentin, który z członkami …


Aktualności