Aktualności

Wciąż trwa emisja trzeciego sezonu czarodziejskiego serialu „The Magicians”, a stacja Syfy już poinformowała, że produkcja doczeka się kolejnej odsłony.

Fabuła serialu została luźno oparta na serii książek autorstwa Leva Grossmana (wydanych również w Polsce: „Czarodzieje”, „Król magii” oraz „Kraina czarodzieja”). Historia opowiada o studentach prestiżowej, magicznej uczelni. Główny bohater – Quentin Coldwater – zaprzyjaźnia się z kilkoma studentami: Margo, Alice, Kady, Eliotem i Pennym. Uczniowie odkrywają swoje magiczne umiejętności i chronią świat przed złymi istotami. W tym samym czasie najlepsza przyjaciółka Quentina, Julia, nie zamierza rezygnować z praktykowania magii, mimo że nie została przyjęta do szkoły. W obecnie emitowanym, trzecim sezonie, bohaterowie wyruszyli w podróż, by uratować magię.

The Magicians, 4 sezon, Syfy, przedłużenie, 3 sezon, Czarodzieje
Kadr z serialu 

Produkcja spotkała się z całkiem pozytywnymi opiniami. Na portalu Metacritic osiągnęła średnią ocen 6.9 od użytkowników, zaś na Rotten Tomatoes otrzymała aż 87% „świeżości”. W rolach głównych występują: Jason Ralph („Aquarius”), Stella Maeve („Chicago P.D.”), Hale Appleman, Arjun Gupta („Nurse Jackie”), Summer Bishil („Lucky 7”), Olivia Taylor Dudley („Aquarius”) oraz Jade Tailor („Murder in the First”).

W Polsce serial jest emitowany na kanale SciFi Universal, obecnie można oglądać drugi sezon. Czwarty sezon doczeka się premiery dopiero w przyszłym roku i będzie składał się z 13 odcinków. 

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Magicians

Quentin Coldwater wraz ze swoją przyjaciółką Julią starają się dostać do tajnej szkoły magii w Nowym Jorku. Niestety przyjęty zostaje tylko Quentin, który z członkami …