Aktualności

Scenariusz produkcji napisze duet scenarzystów, którym powierzono również kolejny film w uniwersum Star Treka.

„The Lord of the Rings” od Amazona bazować będzie na dziełach Tolkiena. Serial ma dziać się w świecie Śródziemia i opowiadać historie poprzedzające „Drużynę Pierścienia”. Budżet produkcji wynosi ponad 500 milionów dolarów, wraz z wliczeniem efektów specjalnych przewidywane jest, że przekroczy on miliard. Produkcja ma trwać 2 lata, a premierę zapowiedziano dopiero na 2021 rok.

Po długich poszukiwania Amazon wreszcie znalazł scenarzystów odpowiedzialnych za projekt o ogromnym budżecie – będą to John D. Payne i Patrick McKay, którzy na swoim koncie nie mają jeszcze żadnej gotowej produkcji. Odpowiadają oni za scenariusz kolejnego filmu z uniwersum Star Treka, który wyprodukuje J.J. Abrams oraz film oparty na atrakcji z parku rozrywki Disneya, w którym wystąpi Dwayne Johnson. Decyzję o zatrudnieniu duetu scenarzystów podano podczas konferencji platformy Amazon na trwającym zjeździe TCA (Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych). Payne i McKay tak wypowiedzieli się o projekcie:

Bogaty świat stworzony przez J.R.R. Tolkiena wypełniony jest dostojeństwem, duszą, mądrością i złożonością. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani partnerstwem z Amazonem, by od nowa ukazać ten świat. Czujemy się jak Frodo, wyruszający z Shire, ze spoczywającą na nas wielką odpowiedzialnością – to początek naszej życiowej przygody.

 

lotr, władca pierścieni, lord of the rings, amazon
Patrick McKay i John D. Payne

Jak wspomniała Jennifer Salke, szefowa działu filmów i telewizji Amazona, sama spotkała się z trzema bądź czterema grupami scenarzystów, podczas gdy Sharon Tal Yguado poznała ich znacznie więcej. Wedle słów Salke:

Gdy ogłosiliśmy produkcję wielu agentów zaczęło do nas dzwonić […]. Było wiele spotkań informacyjnych w sprawie materiału źródłowego i rozmiaru podejmowanego przez nas przedsięwzięcia. Miałam nadzieję na zebranie grupy utalentowanych osób, z zarządcą, który potrafiłby poprowadzić tak bardzo ambitny projekt.

Źródło: hollywoodreporter.com 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności