Aktualności

Ujawniono miejsce, gdzie będą się odbywać zdjęcia do prequela „The Lord of the Rings”. Coś czujemy, że zapewni nam ono wiele niesamowitych widoków oraz scen.

„The Lord of the Rings” od Amazona będzie bazować na dziełach Tolkiena. Serial ma dziać się w świecie Śródziemia i opowiadać historie poprzedzające „Drużynę Pierścienia”. Budżet wynosi ponad 500 milionów dolarów, wraz z wliczeniem kosztów efektów specjalnych przewiduje się, że przekroczy miliard. Produkcja ma trwać 2 lata, a premierę zapowiedziano dopiero na 2021 rok.

Studio Amazon za pośrednictwem serwisu Twitter poinformowało, że Nowa Zelandia będzie miejscem wybranym na zdjęcia do produkcji na podstawie prozy Tolkiena. Na ten temat wypowiedzieli się JD Payne oraz Patrick McKay – producenci serialu.

Szukając miejsca, w którym moglibyśmy przywróćić do życia pierwotne piękno Drugiej Ery Śródziemia, wiedzieliśmy, że musimy znaleźć coś majestatycznego, z nieskazitelnymi wybrzeżami, lasami i górami, gdzie znajdziemy światowej klasy studia oraz wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.

Cieszymy się, że możemy teraz oficjalnie potwierdzić, ze Nowa Zelandia stała się domem dla naszej serii opartej na prozie Tolkiena. Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom i rządowi Nowej Zelandii, zwłaszcza Auckland za wsparcie nas na etapie przedprodukcyjnym. Ogromna gościnność Kiwi, z jaką nas powitali, sprawiła, że poczuliśmy się jak w domu i nie możemy doczekać się zacieśnienia naszej współpracy w nadchodzących latach.

amazon prime, lord of the rings, władca pierścieni, prequel, markella kavenagh, will poulter
Kadr z filmu na podstawie „Lord of the Rings”

Na chwilę obecną wiadomo, że w serialu pojawi się Will Poulter („Black Mirror: Bandersnatch”) oraz Markella Kavenagh („Picnic at Hanging Rock”). Data premiery nadal nie jest znana.

Źródło: spoiler.tv

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności