Aktualności

Czy to będzie serial, który przełamie złą passę adaptacji gier? Scenarzysta wysoko ocenianego „Chernobyla” wraz z twórcą gry od studia Sony stworzą serial oparty na „The Last of Us”.

Jak podaje The Hollywood Reporter, za scenariusz adaptacji odpowiedzialni będą Craig Mazin (twórca „Chernobyl”) oraz Neil Druckmann, który napisał scenariusz, a także nadzorował decyzje kreatywne dotyczące gry. Mazin i Druckmann wraz z Carolyn Strauss („Game of Thrones”) i Evanem Wellsem (prezesem studia Naught Dogs) będą producentami wykonawczymi. Nad projektem będzie również czuwać Sony Pictures Television i PlayStation Productions. Serial ma być adaptacją wydarzeń z pierwszej części „The Last of Us” z możliwymi elementami z sequela, który swoją premierę będzie mieć już 29 maja tego roku. 

„The Last of Us” to jedna z najlepiej ocenianych gier ostatnich lat. Jej głównym bohaterem jest ukrywający się Joel, który ma za zadanie wydostać ze strefy kwarantanny pewną 14-latkę. To, co ma początkowo być jedynie drobnym zadaniem, szybko okazuje się pełną niebezpieczeństw podróżą, podczas której oboje muszą współpracować, by przetrwać. 

The Last of Us, HBO
Kadr z gry „The Last of Us”

Jak się dowiadujemy, Mazin, który jest wielkim fanem gry, od lat marzył, by stworzyć jej adaptację: 

Neil Druckmann bez wątpienia tworzy najlepsze historie w branży gier video, a „The Last of Us” jest jego magnum opus. Dostanie szansy zaadaptowania tego zapierającego dech w piersiach dzieła było moim marzeniem od lat i jestem zaszczycony, mogąc je spełnić i współpracując przy tym z Neilem. 

Nieznane są pozostałe szczegóły dotyczące adaptacji. 

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.