10
Aktualności

„The Last Kingdom” zostało przejęte przez Netflixa. Serial produkowany do tej pory przez BBC doczeka się kolejnego, trzeciego już sezonu, o czym poinformował jeden z głównych aktorów, Alexander Dreymon.

Akcja serialu osadzona jest w okolicach roku 900. Na wyspach brytyjskich istnieje wiele małych królestw, które konkurują między sobą o zdobycie jak największej władzy i wpływów. Wiele z nich upadło w wyniku najazdów wikingów z terenów dzisiejszej Danii. Jedynym królestwem, które skutecznie broni się przed inwazją, jest Wessex. Jeden z jego mieszkańców to Uhtred, syn szlachcica. Niestety zostaje pojmany przez wrogów i uprowadzony w ich rodzinne strony. Kiedy dorośnie, będzie musiał zmierzyć się ze swoją przeszłością i opowiedzieć się po jednej ze stron.

The Last Kingdom, sezon 3, Netflix, BBC
 

Serial „The Last Kingdom” został bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytyków, dlatego informacja o produkcji kolejnego sezonu nie jest zaskoczeniem. Poinformował o tym odtwórca roli Uhtreda, aktor Alexander Dreymon, poprzez oficjalne konto serialu na Twitterze. Kolejny sezon jest już w produkcji i trafi na Netflixa – już jako jedna z oryginalnych produkcji platformy – pod koniec tego roku.

Źródło: spoilertv.com

Komentarze

(10)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • Mausner
  Mausner

  Akcja serialu nie toczy się "w okolicach roku 900", tylko na razie rozgrywa się w drugiej połowie IX wieku.
  Uhtred nie był "mieszkańcem Wesseksu", tylko pochodził z Northumbrii, jednego z królestw heptarchii anglosaskiej, w skład której w trakcie trwania akcji serialu wchodziły całe cztery królestwa, więc skąd wzięło się to "wiele małych" - nie wiem.
  Wiem natomiast, że autor artykułu kompletnie nie wie, o czym pisze.

  Pokaż wszystkie 9 odpowiedzi
  • Mausner
   Mausner

   @Pawel_Marek: Aha, czyli cztery i sto to dla ciebie w sumie jedno i to samo? Widzę, że dalej będzie brnął na upartego w swoją rację, mimo iż się mylisz, i to nawet bardzo, więc kończę tę dyskusję.

  • Paweł Marek
   Paweł Marek
   @Pawel_Marek

   @Mausner: Nie mam zamiaru się upierać, przyznałem kilkukrotnie Panu rację, zaznaczyłem jednak, że ten opis jest stworzony na podstawie informacji BBC, ufam, że wiedzą co piszą w kontekście historii własnego kraju.

Powiązane

Seriale

The Last Kingdom

Podczas gdy Alfred Wielki zajmuje się obroną królestwa przed najeźdźcami, Uhtred – urodzony jako Saksończyk, ale wychowany przed wikingów – stara się odzyskać to, …