Aktualności

Nikogo z pewnością już nie dziwi, że Stephen King to niezwykle płodny pisarz. Tylko kwestią czasu było to, kiedy pojawi się informacja o najnowszych ekranizacjach czy adaptacjach jego prozy. Teraz przyszła pora na „The Institute”.

„The Institute” to tegoroczna premiera napisana przez słynnego Stephena Kinga. Pewnego razu, główny bohater – Luke Ellis – budzi się w pomieszczeniu, które łudząco przypomina jego pokój. Jest tylko jedna różnica: w sypialni nie ma okien. Po jakimś czasie przenosi się do tajemniczego Instytutu i wcale nie jest w nim sam. Okazuje się, że jest to miejsce dla nastolatków obdarzonych zdolnościami paranormalnymi. Zostają tu poddani testom, które mają pomóc w wzmocneniu ich mocy. 

Serial ma być limitowany. Scenariuszem zajmie się David E. Kelley ("Big Little Lies"), a reżyserią Jack Bender („Lost”). Oboje byli odpowiedzialni za „Mr. Mercedesa”.

stephen king, instytut, the institute, david e. kelly, jack bender
Polska okładka książki

Stephen King jest z jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy. Jest znany z powieści psychologicznych, horrorów, thrillerów oraz fantastyki. Każda adaptacja jego twórczości spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Jest autorem takich klasyków jak „It”, „Misery”, „Carrie” czy „The Green Mile”. Serial „Castle Rock” jest inspirowany jego twórczością.

Premiera najnowszej książki Stephena Kinga już 11 września.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.