Aktualności

Zagraniczne media poinformowały, że Bradley Whitford (dwukrotny laureat nagrody Emmy, w tym za gościnny występ w „Transparent”) dostał rolę w drugim sezonie „The Handmaid’s Tale”. Wcieli się on w komandora Josepha Lawrence'a.

Komandor Joseph Lawrence to architekt Republiki Gileadzkiej. Opisywany jest jako gburowaty i onieśmielający geniusz. Jego humor i przebłyski dobroci sprawią, że stanie się mylącą i tajemniczą postacią w życiu swojej nowej Podręcznej.

The Handmaid’s Tale, Bradley Whitford, Joseph Lawrence, angaż, rola, sezon 2
 Bradley Whitford 

Serial inspirowany powieścią o tym samym tytule przedstawia antyutopijną wizję przyszłości kobiet, gdzie coraz mniej z nich może mieć dzieci. W tej rzeczywistości tylko ciężarne posiadają jakąś wartość, więc należy je traktować z szacunkiem. W związku z tym powstał specjalny ustrój religijny, w którym płodne kobiety zamieszkują w domach bogatych ludzi, a panowie domu zapładniają je, aby ich żony mogły mieć dzieci. Podręczne przybierają imię od swojego Komendanta (w przypadku głównej bohaterki: Freda, od imienia Fred). Bohaterka co miesiąc musi się modlić, aby tym razem udało się ją zapłodnić. Bezużyteczne kobiety spoza uprzywilejowanej grupy społecznej lądują w kamieniołomach albo w domach publicznych. Podręczne mają prawo wychodzić na zakupy, ponieważ w mniemaniu innych kobiet ruchy miednicy sprawiają, że będą zdrowsze i zaistnieje większa szansa zajścia w ciążę. Niestety, nikt nie wie, że Freda pamięta czasy, zanim została niewolnicą.

Drugi sezon będzie samodzielną wizją scenarzystów ze względu na wykorzystanie całego materiału zawartego w książce Margaret Atwood. Produkcja otrzymała wysokie oceny od widzów i krytyków, została też nagrodzona wieloma nagrodami, m.in. Złotym Globem za najlepszy serial dramatyczny.

Pierwszy sezon jest dostępny na platformie Showmax. Premiera drugiej serii 25 kwietnia na Hulu.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Handmaid's Tale

Antyutopijna przyszłość, gdzie płodne kobiety stają się surogatkami bogatych rodzin, a ich wszelkie nieposłuszeństwo zostaje surowo karane.