Aktualności

Jakie zmiany zamierza wprowadzić postać Reevy Payge w nowym sezonie „The Gifted”? Przekonajcie się!

Klub Hellfire w drugim sezonie „The Gifted” będzie rósł w siłę z każdym dniem i wygląda na to, że głównym celem jego członków będzie ustanowienie mutantów jako narodu, aby rasa ta mogła żyć bezpiecznie, bez prześladowań ze strony ludzi.

Pierwszy sezon serialu pokazał nam świat w którym X-Menów już nie ma, a na mutantów poluje się ze względu na ich umiejętności i moce. Pod koniec sezonu poznajemy Klub Hellfire, a nasi bohaterowie wskutek różnicy zdań dzielą się na zwolenników przyłączenia się do Klubu i tych, którzy wolą pozostać w Podziemiu. Dzięki temu sezon drugi będzie jeszcze bardziej pełen napięcia, ponieważ wszyscy są podzieleni. Nawet dotychczas trzymająca się razem rodzina Struckerów.

Zdjęcie promujące drugi sezon „The Gifted”

W wywiadzie dla CBR Grace Byers, która wciela się w przywódczynię Klubu Hellfire, Reevę Payge, opowiedziała o motywacjach swojej bohaterki:

Wizja, którą ona ma, nie jest żadną tajemnicą – wierzy w pełni, że ludzie i mutancji nie mogą żyć wspólnie w pokoju. Jej doświadczenie to potwierdza. Teraźniejszość to potwierdza. Straciła zbyt wielu ludzi. To wszystko utwierdza ją w tym przeświadczeniu po raz kolejny, dlatego działa dla świata i dla narodu, by stworzyć miejsce dla mutantów, w którym będą mogli żyć cali i zdrowi, a także całkowicie wolni.

Grace Byers jako Reeva Payge, przywódczyni klubu Hellfire

W komiksach Reeva została zrekrutowana do Klubu przez Shinobi Shaw. Pojawiła się tylko w jednym wydaniu komiksów w roku 1994, później nie było już o niej mowy. Producentom serialu daje to ogromne pole do popisu oraz sporą swobodę twórczą, możliwość stworzenia postaci praktycznie od podstaw, nie martwiąc się o dokładność względem jej komiksowej wersji. 

Jak wiadomo podstawowym problemem ideei zmutowanego narodu jest jego nieuchronne zagrożenie przez ludzkość. Im więcej mutantów zbierze się do walki, tym większe szanse na wygraną. Rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie raczej zadowolony faktem zniszczenia ludzkości i zastosuje swój program Sentinel wobec planów Klubu Hellfire.

„The Gifted” powróci z nowym sezonem 26 września czasu polskiego.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Gifted

Spokojne życie rodziny Struckerów niszczy odkrycie, że ich dzieci są obdarzonynymi niesamowitymi zdolnościami mutantami, których szukają władze. Uciekają do podziemnego …


Aktualności
Recenzje