Aktualności

Czas upfrontów to również sezon na wiadomości o kasacjach seriali. Jedna z nich dotyczyła produkcji Syfy – „The Expanse”. Niedawno informowaliśmy o możliwości ratunku dla tego projektu; trwały wtedy rozmowy dotyczące przejęcia serii przez platformę streamingową bądź inną stację. Dziś fani mogą odetchnąć z ulgą – zobaczymy kontynuację dzięki Amazonowi.

„The Expanse” to serial, którego akcja rozgrywa się w przyszłości. Ludzie zaczęli opuszczać Ziemię i skolonizowali Marsa oraz Pas Asteroid. Pomiędzy tymi trzema miejscami dochodzi jednak do coraz poważniejszych sporów. Pewnego dnia wykryty zostaje spisek, który może spowodować zagładę całej ludzkości.

Serial zadebiutował w 2015 roku; na antenie stacji Syfy doczekał się trzech sezonów. Pomimo wysokich wyników na portalu rottentomatoes.com – bo aż 100% pozytywnych ocen – słupki oglądalności nie były zadowalające. Decyzja o kasacji wywołała burzę, dlatego twórcy rozpoczęli starania o przeniesienie produkcji do innej stacji lub sprzedanie jej platformie streamingowej. Ostatecznie to Amazon wykupił prawa do serialu i to tam fani doczekają się czwartego sezonu.

the expanse, season 4, przejęcie, amazon
Jedno ze zdjęć promocyjnych serialu

W rolach głównych występują m.in. Dominique Tipper (Naomi Nagata), Steven Strait (Jim Holden), Cas Anvar (Alex Kamal) i Wes Chatham (Amos Burton).

Na stacji Syfy obecnie emitowany jest trzeci sezon serialu. Nie została podana żadna informacja dotycząca rozpoczęcia zdjęć do czwartej serii.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Expanse

Daleka, kosmiczna przyszłość, gdzie ludzie skolonizowali Układ Słoneczny. Ziemia, Mars i Pas Asteroid są trzema różnymi miejscami, a pomiędzy ich mieszkańcami dochodzi …


Aktualności