Aktualności

Stacja Syfy podała datę premiery trzeciego sezonu hitowego „The Expanse” oraz zaprezentowała pierwszy teaser promujący.

„The Expanse” opowiada o przyszłości gatunku ludzkiego, który skolonizował większość naszego Układu Słonecznego. Akcja dzieje się w przyszłości oddalonej o 200 lat, kiedy Ziemia musi walczyć o wpływy i surowce z niepodległym Marsem. Obie planety osiągnęły ogromny postęp technologiczny, przekładając go na wzrost siły militarnej. Pomiędzy nimi egzystują tzw. Pasiarze – ludzie żyjący na nieprzyjaznych asteroidach, krążących pomiędzy wewnętrznymi planetami naszego układu a Jowiszem. Jednym z nich jest inspektor Miller, który, szukając zaginionej dziewczyny, odkrywa spisek mogący wpłynąć na losy ludzkości. Dochodzenie szybko łączy go z przypadkowymi osobami, które miały stać się pionkami w grze potężnych ludzi. Razem postanawiają pokrzyżować ich plany, mających na celu zdestabilizowanie pokoju panującego w układzie.

Syfy, tworząc ten serial, trafiło w dziesiątkę. Fani sci-fi zachwycili się produkcją opartą na cyklu książek autorstwa Jamesa S.A. Coreya (jest to pseudonim artystyczny dwóch pisarzy, Daniela Abrahama i Ty’a Francka) do tego stopnia, że serial już teraz uznawany jest za jeden z najlepszych w swoim gatunku. Opowieść o przypadkowych bohaterach, którzy postanawiają zapobiec wojnie pomiędzy dwiema potęgami militarnymi, została przedstawiona w sposób dawno nie widziany. Poza oczywistą akcją, twórcy wprowadzili rozterki natury egzystencjalnej głównych bohaterów, dzięki czemu całość szybko została doceniona.

Trzeci sezon będzie miał swoją premierę już 11 kwietnia 2018 roku i liczyć będzie trzynaście odcinków.

Źródło: spoilertv.ocm

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Expanse

Daleka, kosmiczna przyszłość, gdzie ludzie skolonizowali Układ Słoneczny. Ziemia, Mars i Pas Asteroid są trzema różnymi miejscami, a pomiędzy ich mieszkańcami dochodzi …