Aktualności

Już w zeszłym roku pojawiły się informacje, że najpopularniejsza seria powieściowa Stephena Kinga, „The Dark Tower”, zostanie przeniesiona na mały ekran. Prace nad produkcją rozpoczną się latem.

Producenci Ron Howard, Brian Grazer i Akiva Goldsman od przeszło 10lat pracują nad wprowadzeniem serii książek napisanych przez Stephen'a Kinga zarówno do świata kina, jak i telewizji. Pierwszym etapem był zeszłoroczny film, w którym zagrał Idris Elba wraz z Matthew McConaugheyem, jednak spotkał się on z bardzo umiarkowanym entuzjazmem wśród fanów i jawną niechęcią krytyków. 

Matthew McConaughey, Idris Elba, The Dark Tower, Mroczna Wieża, film, serial, Stephen King
Kadr z filmu „The Dark Tower”


Pomimo niepowodzenia wersji kinowej, twórcy nadal pracują nad kolejnym etapem, czyli serialem. Już na lato przewidziano rozpoczęcie zdjęć, jednak nadal nic nie wiadomo na temat obsady. Spekulacje na temat ewentualnego pojawienia się Elby i McConaugheya są oczywiste. Na chwilę obecną nic nie jest oczywiste, jeśli chodzi o casting.

Stephen King, który na ogół czynnie angażuje się w powstawanie adaptacji swoich książek, powiedział, że serial będzie starał się odciąć od wersji kinowej. Pisarz wyraził również nadzieję, że uda się dzięki temu opowiedzieć historię znaną z jego powieści w nieco innym świetle. 

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.