1
Aktualności

Trzeci sezon docenionego przez widzów i krytyków serialu „The Crown” nie miał jeszcze premiery, jednak już trwają prace nad kolejną serią. Jak donoszą media obsadzono rolę Margaret Thatcher, zwaną „Żelazną Damą”

„The Crown” przedstawia historię królowej Elżbiety II i jej rodziny na przestrzeni lat i zmieniającej się Anglii. 

W nadchodzącym, trzecim sezonie produkcji nastąpi skok w czasie – w roli Elżbiety II zobaczymy Olivię Colman („Broadchurch”), zaś w księżniczkę Małgorzatę wcieli się Helena Bonham Carter („The King’s Speech”). Jako książkę Filip wystąpi  Tobias Menzies („Outlander”)

Jak donoszą media, akcja czwartego sezonu będzie rozgrywać się prawdopodobnie w latach 70-tych. Gillian Anderson znana z „The X-Files” oraz „Sex Education” wcieli się w rolę znanej brytyjskiej premier – Margaret Thatcher, nazywanej „Żelazną Damą”.  

the crown,season 4, gillian anderson, margaret thatcher, żelazna dama, netflix, season 3, olivia colman,
Gillian Anderson w „Sex Education”

Dokładna data trzeciego sezonu „The Crown” nie jest znana. Nie zostały podane także inne informacje dotyczące czwartej serii. 

Źródło: deadline.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • Michał Ziaja
  Michał Ziaja
  @michax

  Żadne zaskoczenie, bo podpisała umowę z Netflixem jakiś czas temu. W sumie to już od dwóch, trzech lat mówiło się o tym, że pojawi się w Crown, zwłaszcza że pojawiała się z Peterem Morganem i resztą ekipy na różnych nagrodach i wszyscy zastanawiali się dlaczego skoro nie ma nic wspólnego z serialem (oprócz tego że showrunner to jej chłopak). I na swojej stronie bardzo promowała Crown od 1 serii, do tego stopnia, że można by pomyśleć, że jakiś w tym interes musiała mieć.

  Mówiło się przez jakiś czas, że zagra królową, siostrę królowej, a stanęło na Thatcher. Inna sprawa, że Netflix bardzo wypromował Fall poza granicami UK, podobno dołożyli się do budżetu 3 serii Fall, czyli od dłuższego czasu z Netflixem współpracuje.

  Dobrze zrobiłem, że oglądałem 1 i 2 sezon Crown na bieżąco, bo teraz nie muszę nadrabiać, a oglądam wszystko z Gillian. Oczywiście nie wiedziałem oglądając 1 sezon że będzie Anderson, ale zmiana obsady była pewna po 2 serii. A w 3 serii jest więcej aktorów, których lubię, jak w 1 i 2 serii razem wziętych. 1 i 2 sezon oglądałem dla Kirby (tak na marginesie w sztuce teatralnej Tramwaj zwany Pożądaniem sprzed dwóch lat Anderson i Kirby grały siostry), Lithgowa oraz Smitha.

Powiązane

Seriale

The Crown

Królowa Elżbieta jest symbolem Anglii i autorytetem. Akcja serialu opisującego jej losy rozpoczyna się w roku 1947 – podczas przygotowań do ślubu z księciem Filipem. …


Aktualności