Aktualności

Już niebawem na platformie Netflix zagości „The Baby-Sitters Club”, czyli adaptacja kultowych książek dla nastolatek autorstwa Ann M. Martin.

Książki z serii „The Baby-Sitters Club” przedstawiają grupę nastolatek, które zakładają klub opiekunek do dzieci. Adaptacja, dzięki której będziemy mogli śledzić przygody pięciu najlepszych przyjaciółek i ich opiekunów, ma być familijnym, rodzinnym, ale jednocześnie osadzonym we współczesnych realiach serialem i początkowo będzie liczyć 10 odcinków.

Autorka książek bardzo pozytywnie wypowiada się o produkcji:
 

Jestem zaszczycona, że po tylu latach fani „The Baby-Sitters Club” – już w większości dorośli czytelnicy, którzy zostali pisarzami, redaktorami, nauczycielami, bibliotekarzami, filmowcami – twierdzą, że odnajdują siebie w postaciach Kristy i jej przyjaciół. Jestem bardzo podekscytowana nadchodzącą serią. Mam nadzieję, że zainspiruje ona nowe pokolenie czytelników na całym świecie.

Nie tylko Martin wypowiada się pozytywnie na temat adaptacji. Melissa Cobb, wiceprezes ds. programów dziecięcych i rodzinnych Netflixa dodaje:
 

Tematy „The Baby-Sitters Club” po 30 latach od wydania oryginalnej serii książek nadal są aktualne. Nigdy nie było bardziej dogodnego momentu, aby umocnić pozycję młodych, przedsiębiorczych kobiet. Razem z Ann M. Martin i zespołem z Walden Media postanowiliśmy, że naszym celem będzie przedstawienie historii i przygód tej kultowej grupy dziewczyn w taki sposób, by odzwierciedlić współczesne problemy.

The Baby-Sitters Club, netflix
Zdjęcie z filmowej adaptacji

The Baby-Sitters Club już wcześniej zagościł na ekranach telewizorów  – był emitowany w telewizji HBO w 1990 roku. Natomiast w roku 1995 pojawiła się filmowa adaptacja, w której wystąpiły Rachael Leigh Cook („A Midsummer Night's Dream”), Larisa Oleynik („10 Things I Hate About You”) i Schuyler Fisk („The Best of Me”).

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.