Aktualności

Jeżeli jesteście zainteresowani historią zaprezentowaną w „Vanity Fair”, to mamy dla was dobrą wiadomość. Wydawnictwo Replika wypuści na rynek wznowienie książki, na podstawie której powstał serial.

Nowa wersja „Targowiska próżności” (oryginalny tytuł „Vanity Fair”) pojawi się już 18 września – serialowa adaptacja trafiła niedawno na platformę HBO GO. Egzemplarz został wydany w twardej i eleganckiej oprawie. Opis pochodzi z oficjalnej strony Wydawnictwa Replika:

Nikt nie jest lepiej przygotowany do wielkiej kariery i walki o bogactwa od powabnej i bezwzględnej Becky Sharp. Pochlebstwa i podłe intrygi to jej domena, a wyrachowanie, z jakim nie cofnie się przed najgorszym nawet oszustwem, pozwala jej, na przekór mizernym korzeniom, piąć się po szczeblach drabiny społecznej. Tymczasem jej ckliwa przyjaciółka Amelia tęskni jedynie za grubiańskim wojakiem George’em, ignorując uczucia Dobbina, który jest jedyną szlachetną postacią w tym zgniłym świecie.
Obie panie muszą torować sobie drogę przez życie pośród skrzącego się jarmarcznym blichtrem społeczeństwa Regencji, gdzie wojny ― zarówno te militarne, jak i rodzinne ― stanowią codzienność, a fortuny powstają równie szybko, jak upadają.
To ponadczasowa powieść odkrywająca cienie i blaski dziewiętnastowiecznego angielskiego społeczeństwa, ukazująca tę stronę ludzkiej natury, której się wstydzimy.

vanity fair, targowisko próżności, wydawnictwo replika, hbo go, olivie cooke
Okładka książki zaprezentowana przez wydawnictwo Replika

Serial miał premierę 4 września. W obsadzie możemy zobaczyć m.in. Olivię Cooke („Ready Player One”), Toma Batemana („Murder on the Orient Express”), Lauren Crace („Sherlock”) czy Johnny’ego Flynna („Genius”).  Nowe odcinki ukazują się co tydzień.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności