3
Aktualności

Jak poinformował jeden z twórców kultowego horroru, trwają pracę nad serialową adaptacją filmu „Blair Witch Project”. Po zupełnej klapie dwóch filmowych kontynuacji, twórcy zamierzają spróbować swoich sił po raz kolejny – tym razem na szklanym ekranie.

Orginalna produkcja, której budżet wynosił zaledwie 60 tysięcy dolarów, weszła na ekrany kin w 1999 roku i odniosła niebywały skuces. Film zarobił 250 mln dolarów i doczekał się nawet prezentacji podczas festiwalu w Cannes. Powstałe kontynuacje miały być dla twórców łatwym „skokiem na kasę”, lecz spotkały się z raczej chłodną reakcją ze strony widzów.

Serial ma być antologią utrzymaną w klimatach oryginału. Jeden z jego reżyserów Eduardo Sanchez swoje plany wyjawia w podcaście Diminishing Returns:

Możemy zatrudnić całą masę utalentowanych reżyserów... Wydaje mi się, że antologia Blair Witch będzie bardzo interesującą rzeczą. To jeden z tych pomysłów, o których im więcej myślisz, tym badziej ci się podoba. To może być idealne jako serial. 

Film z 1999 roku opowiada losy trójki studentów, którzy wyruszyli do jednego z lasów w stanie Maryland, by nakręcić film dokumentalny o legendzie Wiedźmy z Blair. Ich wyprawa wkrótce zmienia się w koszmar, a nagrania z niej znalezione zostają dopiero rok później. 

Źródło: screenrant.com

Komentarze

(3)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • Patrycja Lechnowska
  Patrycja Lechnowska
  @Patrycja

  Film był niesamowicie nudny, więc szczerze obawiam się o serial. Ale kto wie, może zrobią z tego coś dobrego.

 • Michał Stopa
  Michał Stopa
  @Krein81

  No jako serial, może wyjśc z tego coś ciekawego... pilota napewno chętnie zobaczę.

 • Paulina Fąka
  Paulina Fąka
  @Paulacorn

  Może wyjść z tego ciekawa produkcja! Na pewno obejrzę, gdy już powstanie. :D