Aktualności

Pomimo rozczarowania wiernych fanów, produkcja ABC „Agent Carter”, została skasowana po dwóch sezonach. Wiele osób wciąż czuje niedosyt i trwają spekulacje nad prawdopodobieństwem przywrócenia serialu. Na to niestety się nie zapowiada, jednak Hayley Atwell, odtwórczyni tytułowej roli, wyznała, jak jej zdaniem mogłaby wyglądać trzecia seria.

„Agent Carter” opowiadał o Peggy Carter, która po stracie swojej miłości – Steve’a Rogersa (aka Kapitana Amerykę) –  stara się na nowo poukładać życie oraz zdziałać jak najwięcej dla dobra kraju. Wkrótce zostaje wysłana na sekretną misję przez Howarda Starka.

Akcja serialu rozgrywała się w 1946 roku. Produkcja powstała w oparciu o komiks Marvela „Marvel’s Agent Carter” i zadebiutowała na początku 2015 roku. Średnia oglądalność pierwszego sezonu w Stanach Zjednoczonych wyniosła 7,61 milionów widzów, zaś na portalu Rotten Tomatoes cały serial uzyskał wysoką ocenę 88%. Wielu fanów wciąż jest zawiedzionych decyzją o kasacji serialu. Hayley Atwell, która wcielała się w główną bohaterkę, wypowiedziała się na temat tego, jak według niej mógłby wyglądać trzeci sezon produkcji, gdyby jednak powstał:

[Peggy] jest świetną sprawą i podejmuje działania, jest tyle rzeczy społecznych, które dzieją się od początku lat 50., do czasu kiedy ona odchodzi, i sądzę, że chciałaby być ich częścią. Jest tak wiele rzeczy, w których mogłaby brać udział i prawdopodobnie by to zrobiła. Przypuszczalnie mogłoby to wypełnić kolejny sezon. Jestem pewna. Mam taką nadzieję.

Aktorka mówiła również o tym, że chciałaby zobaczyć odsłonę serialu skupioną bardziej na samej postaci Peggy oraz jej wewnętrznych rozterkach – zapomnieniu o Kapitanu Ameryce oraz rozwoju jej relacji z agentem Sousem (Enver Gjokaj). Niektórzy fani pragnęliby ujrzeć Carter w drodze prowadzącej do założenia S.H.I.E.L.D.

Agent Carter, serial, trzeci sezon, Hayley Atwell, Enver Gjokaj, Peggy Carter, Daniel Sousa
Hayley Atwell oraz Enver Gjokaj jako Peggy Carter i Daniel Sousa

Stacja ABC skasowała serial, ponieważ według władz nie był on dla nich opłacalny. Wierni fani wciąż jednak mają nadzieję ujrzeć dalsze losy Peggy, szczególnie po wielu niedopowiedzeniach, które zostały po finale drugiego sezonu. 

Czy „Agent Carter” ma szansę na powrót? Nadzieja umiera ostatnia.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Marvel's Agent Carter

Rok 1946. Młoda Peggy Carter, po zakończeniu wojny, czuje się niepotrzebna i przytłoczona męskim gronem w SSR. Konserwatyzm, który jest ideologią dominującą w społeczeństwie, …