Aktualności

Taika Waititi („Thor: Ragnarok”) nie ma zamiaru dać sobie choć chwili wytchnienia! Nowozelandczyk wyreżyseruje, napisze i wyprodukuje przynajmniej jeden z odcinków nowego serialu amerykańskiej stacji FX.

„Reservation Dogs” opowie o czwórce nastolatków, mieszkających na jednym z osiedli rdzennych Amerykanów w stanie Oklahoma, którzy mają skłonność do popełniania drobnych przestępstw. 

Oprócz Waititiego za produkcję i scenariusz odpowiedzialny będzie Sterlin Harjo, którego wcześniejsze projekty, takie jak „Mekko”, również skupiały się na społeczności rdzennych Amerykanów mieszkających w Oklahomie. Producentem wykonawczym będzie także Garrett Basch („The Night Of”), który współpracował już z Taiką przy okazji jednego z jego nadchodzących filmów, „Next Goal Wins”. 

What We Do in the Shadows, FX
Kadr z serialu „What We Do in the Shadows”

Nie jest to pierwszy projekt Taiki Waititiego dla stacji FX – pracował wcześniej jako scenarzysta, producent wykonawczy oraz reżyser czterech odcinków serialu „What We Do in the Shadows”, którego akcja rozgrywa się w ramach stworzonego przez niego uniwersum. 

Zdjęcia do „Reservation Dogs” mają rozpocząć się w lutym 2020 roku w stanie Oklahoma. 

Źródło: discussingfilm.net

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.