Aktualności

Niedawno zakończony festiwal ATX przyniósł kilka nowych informacji na temat spin-offu „Sons of Anarchy”, zatytułowanego „Mayans MC”.

Festiwal Telewizji ATX miał miejsce w Austin w Teksasie. Podczas jego trwania poznaliśmy wiele ciekawych informacji na temat bardzo oczekiwanego przez fanów serialu „Mayans MC”. Zarys fabuły pojawił się już kilka tygodni temu i wiadomo z niego, że historia będzie przedstawiać losy młodego Ezekiela „EZ” Reyesa, który po wyjściu z więzienia postanawia dołączyć do gangu motocyklowego działającego na pograniczu USA i Meksyku.

Twórcy serialu podczas panelu dyskusyjnego na ATX zaprezentowali zebranym na sali 13-minutowy materiał wideo. Można było na nim zobaczyć, jak EZ wchodzi w szeregi gangu i podczas pierwszego zadania transportu narkotyków do Las Vegas wraz z innymi wpada w poważne tarapaty. Filmik pokazał również postać ojca EZ, Felipe Reyesa (w tej roli Edward James Olmos, znany z „Battlestar Galactica”), który ma stać się kimś na wzór serialowego patriarchy.

Akcja serialu będzie dziać się trzy lata po wydarzeniach z „Sons of Anarchy”, a losy głównego bohatera, Jaxa Tellera, znacząco wpłyną na „Mayans MC”. Twórca, Kurt Sutter, wyraził nadzieję, że serial będzie mógł się obyć bez postaci z „Sons Of Anarchy”, nie skomentował jednak, czy znani już bohaterowie na pewno nie pojawią się w spin-offie.

Mayans MC, sezon 1, FX
Kadr z serialu „Mayans MC”
 

Ważnym aspektem serialu, który na pewno odbije się na fabule, ma być świat, w którym polityka imigracyjna wprowadzona przez administrację prezydenta Trumpa będzie utrudniać życie członkom gangu. Kurt Sutter oznajmił, że jest daleki od pisania serialu z polityką w tle i na pewno tego nie zrobi w przyszłości, ale zauważył pewien istotny fakt. Biorąc pod uwagę miejsce akcji, nowe prawo dotyczące ochrony granic musi stać się jednym z wątków.

W obsadzie zobaczymy: JD Pardo („East Los High”), Claytona Cardenasa („Snowfall”), Sarah Bogler („Counterpart”), Antonia Jaramillo („Wisdom of the Crowd”) oraz Emilia Riverę („On My Block”). Scenariusz został stworzony przez Elgina Jamesa („Lowriders”), Kurta Suttera („Sons Of Anarchy”) i Andreę Ciannavei („The Path”).

Premiera serialu jest przewidziana na jesień tego roku na stacji FX.

Źródło: ew.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności