Aktualności

Od jakiegoś czasu stacja Syfy prężnie działa na serialowym poletku. Nie każda produkcja zostaje ciepło przyjęta, niektóre zostają ściągnięte po kilku sezonach (jak chociażby „Dark” czy „Helix”), jednak o większości z nich głośno się mówi („Krypton” czy „Killjoys”). Teraz stacja postanowiła uraczyć swoich widzów kolejnym projektem.

Clive Barker powróci do świata Midianu. Jego nowy projekt będzie związany z książką, którą napisał – „Cabal”. Szerszemu gronu osób może być znana pod innym tytułem – „Nightbreed”.

Historia w powieści opowiada o mężczyźnie, który śni o mieście pełnym potworów. Ukrywają się one przed światem i tworzą społeczeństwo. W pewnym momencie bohater sam zamienia się w jednego z nich i dołącza do grupy wyrzutków. Staje nawet na ich czele, gdy ludzie dowiadują się o istnieniu miasta pełnego potworów. Jak łatwo się domyślić, będą chcieli pozbyć się kreatur.

Nightbreed, Syfy,
Clive Barker

W 1990 roku Barker nakręcił już film pod tytułem „Nightbreed”. Pragnął, by obraz był dla horrorów tym, czym dla science fiction są „Star Wars”. To potwory miały być bohaterami pozytywnymi, a ludzie bestiami. Niestety producenci nie zrozumieli wtedy jego wizji, przez co Barker musiał wprowadzić kilka sporych poprawek do produkcji.

Teraz, po latach, okazuje się, że Clive łączy swoje siły z Joshem Stolbergiem i razem chcą stworzyć serial dla stacji Syfy. Głównymi bohaterami znowu będą potwory, które starają się znaleźć nowe miejsce do życia po tym, jak zniszczono ich dom.

Serial ma być rebootem niezwiązanym z filmem z 1990 roku. Obecnie nie wiadomo nic o serialu, jednak gdy tylko pojawią się jakieś informacje, na pewno was o tym poinformujemy.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.