Aktualności

Stacja Hulu zaprezentowała pierwszy oficjalny zwiastun do produkcji „The Looming Tower”. W obsadzie znalazł się wyśmienity Jeff Daniels.

Jest rok 1998, amerykańskie służby powoli zaczynają zdawać sobie sprawę z zagrożenia ze strony Al-Kaidy. Tym razem jednak wróg nie czai się jedynie w odległym kraju, ale jest obecny na terenie USA – sukcesywnie rodzące się komórki terrorystyczne zrzeszają nienawidzących Stanów Zjednoczonych ekstremistów. Czy wewnętrzne spory pomiędzy CIA i FBI mogły doprowadzić do tragedii z 11 września 2001 roku?


Głównym bohaterem jest John O'Neill (Jeff Daniels), szef nowojorskiego oddziału FBI. Nikt nie daje wiary jego przekonaniu, że Amerykę czeka niedługo zamach terrorystyczny, O’Neill zmaga się więc z niezrozumieniem i brakiem chęci współpracy w swojej własnej agencji.

 

Plakat promujący serial


Trailer jasno pokazuje, że Amerykanie powoli zaczynają rozliczać się ze swoją przeszłością, patrząc bardziej krytycznym okiem na wydarzenia, jakie miały miejsce w 2001 roku. Głosy mówiące, że błąd popełniono na wszystkich szczeblach służb specjalnych, nie przechodzą bez echa, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu, a nawet mają coraz większą rzeszę zwolenników. Wiara w nieomylność własnego systemu i rządu powoli zaczyna się kruszyć, pokazując skorodowane fundamenty państwa.

 

Jeff Daniels w kadrze z serialu


W serialu, poza Jeffem Danielsem, wystąpią również: Wrenn Schmidt („Outcast"), Bill Camp („The Leftovers"), Louis Cancelmi („Billions"), Virginia Kull („Big Little Lies"), Ella Rae Peck („Feed The Beast"), Sullivan Jones („The Good Fight"), Michael Stuhlbarg („Fargo") oraz Peter Saarsgard („Wormwood").


Za scenariusz do produkcji odpowiada Dan Futterman, scenarzysta „Gracepoint”, który wraz z Alexem Gibneyem („The Last Shot”), Craigiem Ziskem („Timeless”) i Adamem Raappem („In Treatment”) są także producentami. Serial będzie oparty na książcę autorstwa Lawrence’a Wrighta „The Looming Tower: Al-Qaeda and the Road to 9/11”.


Premiera na platformie Hulu 28 lutego 2018 roku.


Żródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności