Aktualności

W sieci pojawił się krótki filmik promujący trzeci sezon serialu „Stranger Things” od Netflixa, który jest idealnym podsumowaniem klimatu tej produkcji.

Twórcy „Stranger Things” od początku poświęcali dużo pracy na utrzymanie unikatowego klimatu lat 80. Dzięki tej produkcji w popkulturze nastąpił prawdziwy boom na ten okres i nie ma czemu się dziwić – wielu fanów serialu dorastało w tamtych czasach. Pogoń za nostalgią stała się świetną reklamą.

Na temat fabuły trzeciego sezonu wciąż niewiele wiadomo, chociaż co jakiś czas zostają ujawnione małe podpowiedzi, które mogą nakierować widzów, oczekujących z niecierpliwością na kolejną serię. Wiadomo, że akcja będzie miała miejsce w 1985 roku, a według aktorów warto dokładnie przyjrzeć się filmom, jakie wtedy pojawiły się w kinie – podobno to w nich znajdują się odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytania.

Z opublikowanego wideo, które wygląda jak żywcem wyjęte z przeszłości, możemy wnioskować, że zachwalane tam centrum handlowe być może odegra jakąś istotną rolę w fabule. W filmach z tamtego okresu takie miejsca były bardzo często wykorzystywane jako plany zdjęciowe, szczególnie dla horrorów i filmów grozy. Steve w roli kasjera restauracji może wskazywać, że rzeczywiście tak będzie. Skoro jeden z głównych bohaterów ma tam pracować, to niemal oczywiste wydaje się, że akcja prędzej czy później się tam przeniesie. Nie bez znaczenia jest także fakt, że obok niego możemy zobaczyć nową postać, Robin, graną przez Mayę Thurman-Hawke. Dzięki temu chyba już możemy się domyślić, w jaki sposób ta postać dołączy do reszty.

Twórcy serialu jeśli już coś robią, to na 100% i dzięki temu powstał taki oto pamiątkowy dokument z założenia pierwszego centrum handlowego w Hawkins, czyli miasteczka w którym rozgrywa się akcja serialu. W dokumencie tym mówi się o otwarciu latem przyszłego roku, czy może to zatem oznaczać, że w ten sposób poznaliśmy datę premiery serialu?

Stranger Things, sezon 3, premiera, Netflix
Dokument upamietniający budowę centrum handlowego w Hawkins
 

Źródło: informacje prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Stranger Things

Akcja serialu rozgrywa się w 1983 roku w stanie Indiana, USA. W spokojnej, podmiejskiej dzielnicy ginie chłopiec. Przyjaciele, rodzina i policja zaczynają poszukiwania, …


Artykuły

Ciekawostki ze „Stranger Things” #1

1. „A Nightmare on Elm Street” Postać Nancy (Natalia Dyer) to hołd dla produkcji „A Nightmare on Elm Street” z 1984 roku. Na wzór bohaterki z filmu, Nancy …