Aktualności

Netflixowy hit, „Stranger Things”, powróci z kolejnym sezonem prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku. Producent serialu, Shawn Levy, wspomniał niedawno, że przeciwnikiem w kolejnym sezonie nie będzie istota, którą można by obecnie podejrzewać.

„Stranger Things” to historia osadzona w latach 80., silnie nawiązująca do popkultury tamtego okresu. Opowiada o grupie dzieciaków z miasteczka Hawkins w Indianie, które stawiają czoła zjawiskom paranormalnym. Twórcami serialu są bracia Duffer.

W pierwszym sezonie miasteczku zagrażał Demogorgon – potwór, którego ostatecznie pokonała Eleven. Drugi sezon rozwinął sytuację, a na głównego wroga obrał Mind-Flayera – istotę kontrolującą grupę małych Demogorgonów, które otrzymały od Dustina adekwatną nazwę „Demodogs”, ponieważ swoją posturą przypominały psy. Każdy, kto widział ostatnią scenę, może zakładać, że to jeszcze nie koniec Mind-Flayera i to jemu stawią czoła nasi bohaterowie, jednak producent Shawn Levy zasugerował coś całkiem innego. Zapytany o to, czy ktoś doświadczy konsekwencji związanych z walką z nim w sezonie drugim, odpowiedział:

Moglibyście tak obstawiać, ale wtedy pewnie nie mielibyście racji. Mamy tu do czynienia z nowymi siłami zła.

Stranger Things, sezon 2, Mind-Flayer, Will Byers
Kadr z drugiego sezonu serialu, przedstawiający Mind-Flayera

Levy zdradził również istotny szczegół dotyczący następnego sezonu – ciężkie przeżycia nie będą tym razem dotyczyły Willa Byersa:

Damy Willowi odpocząć. Nie chcemy kazać przechodzić mu przez takie piekło trzeci sezon pod rząd. Będzie miał problemy, ale nie będzie w tak ciężkiej sytuacji, jak kazaliśmy wcześniej grać niesamowitemu Noah Schnappowi.

Decyzja ta pozwoli zobaczyć Willa w innej roli, gdzie wreszcie będzie mógł pomagać swoim przyjaciołom w rozwiązywaniu zagadek. Nowe „siły zła” sugerują ciekawe rozwiązania i nie pozwolą na powtarzalność akcji. Mimo wszystko niektórzy mogą czuć się zawiedzeni, że końcowa scena drugiego sezonu nie będzie tak znacząca, jak mogło się wydawać.

Data powrotu serialu nie jest jeszcze znana, ale prawdopodobnie będzie to dopiero 2019 rok.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Stranger Things

Akcja serialu rozgrywa się w 1983 roku w stanie Indiana, USA. W spokojnej, podmiejskiej dzielnicy ginie chłopiec. Przyjaciele, rodzina i policja zaczynają poszukiwania, …


Aktualności