Aktualności

Niedawno pojawiła się informacja, że trzeci sezon hitowego serialu Netflixa ma być inspirowany filmem z 1985 roku. Fani zaczęli spekulacje i szukali odpowiedniej produkcji. Wśród propozycji pojawiały się takie tytuły jak „The Goonies” czy „The Breakfast Club”. David Harbour zdradził wreszcie, o jaką pozycję będzie chodziło.

„Stranger Things” to historia osadzona w latach 80., silnie nawiązująca do popkultury tamtego okresu. Opowiada o grupie dzieciaków z miasteczka Hawkins w Indianie, które stawiają czoła zjawiskom paranormalnym. Twórcami serialu są bracia Duffer.

W wywiadzie dla portalu Variety David Harbour (odgrywający w serialu rolę Jima Hoppera) zdradził, że trzecia seria ma być inspirowana filmem komediowym „Fletch” z 1985 roku.

Bracia Duffer wybierają każdego roku filmy. „Fletch” to tytuł, którym pobawimy się w tym sezonie, co jest dość niespodziewane od „Stranger Things”. To coś, czego nikt nie spodziewałby się od uniwersum Spielberga i coś, czego szczególnie nie można by się spodziewać od mroczniejszego sezonu.

david harbour, stranger things, sezon 3, fletch
David Harbour jako serialowy Jim Hopper

O czym opowiada wspomniany film? Skupia się on na dziennikarzu śledczym (odgrywanym przez Chevy’ego Chase’a), który zaczyna działać pod przykrywką, szukając kolejnego hitowego tematu. Przebrany za bezdomnego zostaje zaczepiony przez bogacza, proponującego mu ogromną kwotę pieniędzy za zamordowanie go. Mężczyźnaa cierpi na raka i nie chce męczyć się z chorobą. Dzięki swemu śledztwu główny bohater odkrywa, że biznesman wcale nie jest umierający, lecz to początek intrygi.

Informacja ta wydaje się szczególnie interesująca w połączeniu z ogłoszoną w tym sezonie nową postacią – Jake Busey („From Dusk Till Dawn: The Series”) wcieli się w Bruce’a, dziennikarza gazety „The Hawkins Post”, człowieka ze specyficznym poczuciem humoru i zachwianym kompasem moralnym. Czy może on mieć podobną przygodę do dziennikarza z filmu „Fletch”? O tym przekonamy się prawdopodobnie dopiero  w kolejnym sezonie.

Premiera trzeciego sezonu latem 2019 roku.

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Stranger Things

Akcja serialu rozgrywa się w 1983 roku w stanie Indiana, USA. W spokojnej, podmiejskiej dzielnicy ginie chłopiec. Przyjaciele, rodzina i policja zaczynają poszukiwania, …


Aktualności