Aktualności

Twórcy od zawsze starali się przedstawiać społeczności, które rzadko znajdują swoją reprezentację w rozmaitych produkcjach. Tym bardziej w kwestiach, o których zarówno dzieciom, jak i dorosłym trudno jest rozmawiać.

Zaledwie dwa dni temu, w „Steven Universe”, Ruby oświadczyła się Sapphire. Nie trzeba dodawać, że fani animacji byli zachwyceni takim rozwojem sytuacji. Twórczyni, Rebecca Sugar, uważa, że był to słuszny krok.

Bardzo ufam dzieciom. Uważam, że to właśnie one to zrozumieją, bo wciąż się uczą. Całość jest też dobrym katalizatorem dla rozmowy.

Ponadto Sugar zwraca uwagę na fakt, iż jeszcze nie spotkała się z kreskówką reprezentującą osoby o innej orientacji niż heteroseksualna. Celem twórczyni było przekroczenie pewnej granicy ustanowionej przez związki zazwyczaj widywane w animacjach. Sugar pragnęła przedstawić parę LGBT, która ma sens.

Zazwyczaj para składa się z mężczyzny i kobiety. Ale nikt nie mówi o tym, że miłość może istnieć także między dwoma mężczyznami lub dwiema kobietami. Chciałam stworzyć równe szanse dla historii miłosnych dla dzieci. Bardzo ważne jest, że „Steven Universe” rozwija się pod względem pojęcia płci i uczuć.

ruby, sapphire, steven universe
Ruby i Sapphire

Swój zachwyt wyraża także Jeremy Blacklow z organizacji GLAAD:

Rebecca Sugar i „Steven Universe” zawsze przekraczali granicę i uczyli młodych ludzi o tym, jak ważne jest reprezentowanie różnych ludzi. Kreskówka stanowi bezpieczną strefę telewizji dla młodych osób LGBTQ, mogących znaleźć swoje odbicie w różnorodnych bohaterach, których życie śledzili przez pięć sezonów. Miłość i akceptacja to coś, czego uczymy się w młodym wieku i „Steven Universe” stoi na czele tej lekcji – dla wszystkich – dzieci i dorosłych – mówiącej o tym, że prawdziwe uczucie jest tym, co sprawia, że wszechświat funkcjonuje.

Chcieliśmy opowiedzieć historie z naszego własnego dzieciństwa, których nigdy nie znaleźliśmy na ekranie. Nie mieliśmy zamiaru się powstrzymywać i pokazywać jedynie rzeczy, które są dla nas charakterystyczne. (…)

A już w sierpniu fani będą mogli zaopatrzyć się w wydanie DVD „Steven Universe: The Heart of the Crystal Gems”. Ponadto dwa utwory z kreskówki będą dostępne na iTunes i innych platformach.

Źródło: variety.com

 

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Steven Universe

Serial przygodowy przedstawiający perypetie Stevena – chłopca, którym opiekują się trzy magiczne wojowniczki zwane Kryształowymi Klejnotami. Dziewczyny odpowiadają …