Aktualności

HBO zamówiło serial oparty na książce „Time Traveler's Wife”. Za projekt odpowiedzialny będzie Steven Moffat.

Twórca serialu „Sherlock” i były showrunner „Doctor Who” będzie miał ręce pełne roboty. HBO zamówiło adaptację „Time Traveler's Wife”, książki Audrey Niffenegger.

Powieść opisywana jest jako skomplikowana i magiczna historia miłosna Clare i Henry’ego, małżeństwa z problemem, którym są podróże w czasie. 

Steven Moffat
Steven Moffat

Steven Moffat o projekcie:

Przeczytałem książkę „Time Traveler's Wife” wiele lat temu i się w niej zakochałem. Szczerze mówiąc, napisałem odcinek „Doctor Who”  – „The Girl in the Fireplace” (2 seria, odcinek 4 – przyp. red.) jako bezpośrednią odpowiedź na powieść. Gdy w swojej następnej książce Audrey umieściła postać, która ogląda ten odcinek, wiedziałem, że mnie lubi. Szansa na adaptację książki po tylu latach jest dla mnie jak spełnienie marzeń. Nowy, odważny świat telewizji jest teraz gotowy na taką złożoną historię. To historia w stylu „żyli długo i szczęśliwie”, ale niekoniecznie w tej kolejności. 

Moffat napisze scenariusz i zostanie producentem wykonawczym, razem ze swoją żoną Sue Vertue i Brianem Minchinem. Serial powstanie przy udziale Warner Bros. Television oraz Hartswood Films (druga z firm prowadzona jest przez Vertue). 

Time Traveler's Wife
Okładka książki

Prezes programowy HBO, Casey Bloys, powiedział:

Jesteśmy podekscytowani współpracą ze Stevenem Moffatem, Hartswood i WBTV nad „Time Traveler’s Wife”. Pasja Stevena jest widoczna w każdym jego projekcie, jesteśmy pewni, że jego miłość oraz szacunek do tej fascynującej i wielowarstwowej powieści sprawią, że będzie to ważny serial HBO. 

Hartswood Films dodało w oświadczeniu:

HBO to idealny dom do opowiedzenia tej niesamowitej historii wraz z przestrzenią i skalą, jakiej ona potrzebuje. Jesteśmy zachwyceni współpracą z Warner Bros. przy dostarczeniu widzom ekscytującej wersji adaptacji powieści stworzenej przez Stevena.

Castingi do serialu jeszcze się nie rozpoczęły, nie znamy także liczby odcinków oraz przybliżonej daty premiery. 

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.